فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

مقاله رابطه ی بین مدیریت استراتژیک، نهادینه سازی و مدیریت منابع انسانی

مقاله رابطه ی بین مدیریت استراتژیک، نهادینه سازی و مدیریت منابع انسانی

 

 

 

 

 

نام محصولمقاله رابطه ی بین مدیریت استراتژیک، نهادینه سازی و مدیریت منابع انسانی : بررسی کسب و کارهای خانوادگی واقع شده در منطقه اقتصادی شمال شرقی آناتولی ترکیه 

فرمت : word

حجم : 64 کیلوبایت

تعداد صفحات : 9

زبان : فارسی(ترجمه شده)

سال گردآوری : 94

 

کد محصول : 00054

 

چکیده

هدف اصلی این مطالعه یافتن رابطه­ی بین سطوح نهادینه سازی، مدیریت استراتژیک و مدیریت منابع انسانی با یکدیگر در کسب و کارهای خانوادگی است. ثانیا این مساله بررسی شده است که آیا ویژگی­های جمعیت شناختی کسب و کارهای خانوادگی بر سطوح نهادینه سازی، مدیریت استراتژیک و مدیریت منابع انسانی تاثیر می­گذارد یا خیر. ما اطلاعات مورد نیازمان را از مالکان و صاحبان کسب و کارهای خانوادگی واقع در منطقه ی اقتصادی شمال شرقی اناتولی ترکیه جمع آوری کردیم.

کلمات کلیدی : مدیریت استراتژیک، نهادینه سازی، مدیریت منابع انسانی، ارزروم، ارزنجان، بایبورت

 

1 - مقدمه

در طول دهه گذشته، گرایش های مختلفی وجود داشته است که بر موسسات تاثیر گذاشته اند، خواه موسسات خدماتی یا موسسات غیر خدماتی. رقابت فزاینده در بیشتر صنایع، امر رقابت را برای شرکت­ها دشوار ساخته است، ارتباطات و حمل و نقل مدرن و ارزان­تر باعث رشد جهانی شده و توسعه تکنولوژیکی، تغییرات سریع در اقتصاد جهانی را به ارمغان آورده است. در چنین محیطی، سازمان­ها برای رسیدن به اهداف خود باید از ابزارهای مدیریتی متفاوت و موثری استفاده کنند. کسب و کارهای خانوادگی از عوامل مهم برای رشد و نهادینه­سازی این نوع از اقتصاد هستند (گالو-گوریز و سالس- فاماز، 2011). در حدود 80% از بنگاه­های اقتصادی جهان و بین 90 تا 95 درصد از بنگاه های ترکیه به صورت خانوادگی ایجاد شده اند (چاووس و دمیر، 2011). به هر حال اکثر کسب و کارهای خانوادگی دوره عمر کوتاهی دارند و در اولین نسل خود با ورشکستگی مواجه می­شوند. مطالعات نشان می­دهد که کم­تر از 10% از بنگاه­های خانوادگی تا نسل سوم دوام می­آورند (چوهادار و اُزمان، 2008). بدین منظور در این نوع از کسب وکارها  برای مطابقت با دنیای تغییرات و حرکت به سوی نسل های آینده، نهادینه سازی به عنوان راهی برای غلبه بر موانع توصیه شده است تا به این صورت دوره عمر طولانی­تری خواهند داشت (یازیجیوگلو و کوچ، 2009). از طرف دیگر برای رسیدن به یک مزیت رقابتی و افزایش بازدهی شرکت در قیاس با رقبا، مدیریت استراتژیک باید مدنظر قرار گیرد (رادوآن و همکاران، 2009). مدیریت استراتژیک و تفکر استراتژیک مدیرانی را می­سازد که کل مجموعه شرکت را با درنظر گرفتن حقایق داخلی وخارجی تاثیرگذار بر موفقیت، در نظر می­گیرند. در کنار اینها، مطالعات نشان می­دهد که مدیریت منابع انسانی نقشی اساسی در فرموله سازی و اجرا کردن استراتژی سازمانی بازی می­کند (عبدالله و همکاران، 2009). مدیریت منابع انسانی، به دلیل توانمند سازی سازمان در اجرای مزیت رقابتی­اش، عنصری اساسی برای یک سازمان در رسیدن به اهدافش به شمار می­رود (بارنی، 1992;  پففر، 1989).

در این مطالعه رابطه­ی بین مدیریت استراتژیک، نهادینه سازی و مدیریت منابع انسانی مورد بررسی واقع شده است. این پژوهش با مروری بر ادبیات نظریه های مختلف آغاز می­شود و کسب وکارهای خانوادگی­ای که ما به آن پرداخته­ایم موسسات خانوادگی واقع در شمال شرق آناتولی ترکیه، که یک منطقه­ی اقتصادی می­باشد، است. سپس ما فرضیات مسئله را گسترش می­دهیم. روش تحقیق، مدل تحقیق و نتایج تحلیل شده در قسمت دوم این پژوهش آورده شده است. در بخش آخر نیز نتایج تحلیل و توصیه­هایی به مدیران و دانشگاهیان آورده شده است.

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,750 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 15,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
2_533151_9593.zip72.8k