تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

ادغام توليد ناب و چابك در زنجيره كلي تامين PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت ادغام توليد ناب و چابك در زنجيره كلي تامين

فرمت : PPT

حجم : 1.7 مگابایت

تعداد اسلاید : 35

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

ادغام تولید ناب و چابك در زنجیره ی کلی تأمین :

 

از زمانی که الگوهای تفکر ناب و تولید چابك رواج پیدا کرده اند، همواره تمایل به بررسی آنها در حال پیشرفت و هم به صورت جداگانه وجود داشته است. این مقاله نشان می دهد که این دیدگاه بسیار سطحی است. استفاده از هر یک از این الگوها باید با استراژی های زنجیره کلی تأمین ترکیب شود به خصوص با در نظر گرفتن دانش بازار و موقعیت نقطه افتراق به عنوان تولید چابك بهترین روش برای جلب رضایت یک تقاضای در حال نوسان است و تولید ناب نیازمند برنامه ی زمانی هم سطح می باشد. این دیدگاه با بررسی یک مطالعه موردی زنجیره ی تأمین (PC) تأیید می شود.

 

1- مقدمه:

دو الگوی کنونی عبارت اند از تفکر ناب و تولید سریع یا چابك. همچنان که الگوهای جدید شکل گرفته و ارتقاء پیدا می کنند، گرایشی برای بررسی آنها در حال پیشرفت و به صورت جداگانه وجود دارد. بنابراین دیدگاهی وجود دارد مبنی بر اینکه در ابتدا نیاز به اتخاذ الگوی توليدناب احساس می شد و اکنون تولیدکنندگان باید برای چالاک شدن و سرعت عمل داشتن تلاش کنند [2و1]. در این مقاله، این دیدگاه، به عنوان دیدگاهی بسیار سطحی مطرح می شود و الگوهای ناب و چابك اگرچه کاملاً متفاوت اند در زنجیره ی کلی تأمین که با موفقیت طراحی و اجرا شده اند، ترکیب شده اند و می توانند در این زنجیره ها جای بگیرند. این مقاله نشان می دهد که چگونه نیاز به چالاکی و ناب بودن به استراتژی زنجیره ی کلی تامين بستگی دارد، خصوصاً با در نظر گرفتن دانش بازار و موقعیت نقطه ی افتراق الگوی تولید چابك به بهترین وجه تقاضاهای در حال نوسان و تغییر (از لحاظ حجم و تنوع) را برآورده می کند و تولید ناب نیازمند برنامه ی زمانی هم سطح است و آن را ارتقاء می دهد. این تفاوت های اصلی بین 2 الگو، انها را به موقعیت نقطه ی افتراق نسبت می دهد. لزوم ترکیب دو الگو در بسیاری از زنجیره های واقعی تأمین با بررسی تفاوت های بین دو الگو و اینکه کی و کجا باید در زنجیره ی تأمین انتخاب شوند، توضیح داده خواهد شد. یك مطالعه ی موردی برای نشان دادن چگونگی ترکیب موفقیت آمیز چابكي و ناب بودن در یک زنجیره ی تأمین برای پاسخ به نیازهای مشتری ارائه خواهد شد.

 

تعاریف الگو :

2- تعاریف الگو:
در ابتدا، ارائه ی چند تعریف اصلی برای اطمینان از اینکه هیچ ابهامی در بحث های بعدی وجود نداشته باشد، حائز اهمیت است. دو تعریف زیر الگوهای تولید چابك و ناب را به استراتژی زنجیره ی تأمین نسبت می دهند. این تعاریف توسط نویسندگان ارائه شده اند تا بر ویژگی های ناب بودن و چابكي تأکید کنند.
چابكي یعنی استفاده از دانش بازار و یک شرکت مجازی به منظور بهره گیری از فرصت های سودآور در یک بازار بی ثبات.
ناب بودن یعنی ایجاد یک جریان ارزش برای حذف تمامی تلفات از جمله زمان و برای تضمین یک برنامه زمانی هم سطح و متناسب.
این دو تعریف هر دو ارتباط تنگاتنگی با استراتژی زنجیره ی کلی تأمین و موقعیت نقطه ی افتراق دارند. زنجیره ی تأمین عبارت است از: سیستمی که اجزای تشکیل دهنده ی آن شامل تهیه کنندگان مواد، تسهیلات تولید، خدمات توزیع و مشتریان از طریق یک جریان پیشرو مواد و جریان بازخورد اطلاعات به هم مرتبط اند [3].
این سیستم باید گسترش یابد تا جریان منابع و نقدینگی را از طریق زنجیره ی تأمین دربرگیرد [4].
 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file8_2065531_8184.zip1.5 MB