فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

مناطق رویشی سودانی در ایران PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت مناطق رویشی سودانی در ایران

فرمت : PPT

حجم : 1.1 مگابایت

تعداد اسلاید : 33

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

 

 

 

مناطق رویشی سودانی در ایران:

 

  • مقدمه:

رویش طبیعی تبلور عینی توان و استعدادهای طبیعی یک سرزمین به شمار می آید.

خوشبختانه غنای اکولوژیک موجوددر سرزمین ایران،موقعیتی بسیار مناسب جهت تشریح هر چه بهتر نکته اخیر فراهم کرده است.

 

این غنای اکولوژیک از جمله در تنوع مناطق رویشی و گونه ها بازتاب عینی می یابد.

ایران در میان کشورهای خاورمیانه از موقعیت ژئوبوتانیکی ویژه ای برخوردار است، به نحوی که همچون پل ارتباطی بین چهار منطقه ی مهم جغرافیای گیاهی یعنی ایرانی-تورانی، ارو-سیبری، صحرا-عربستانی و سودانی قرار گرفته است.

 

  • منطقه رویشی سودانی در ایران:

 

منطقه ی سودانی در ایران از نظر طبیعت،نوبوسندی است و گستره ی جنوبی ایران را در بر می گیرد.این گستره شامل استان های بوشهر،هرمزگان،خوزستان،بخش های مرکزی و جنوبی استان های فارس،کرمان، سیستان و بلوچستان و بخش های کوچکی از استانهای ایلام و کرمانشاه است.

 

از دیدگاه جغرافیایی گیاهی سرزمین ایران به 5 منطقه ی خزری،زاگرسی،ایرانی-تورانی،سودانی و ارسبارانی منطقه بندی شده که منطقه ی رویشی سودانی (که مورد بحث ما است) خود شامل دو ناحیه خلیج و عمانی می گردد.

 

که منطقه ی رویشی سودانی (خلیج و عمانی) سواحل خلیج فارس و دریای عمان را پوشش داده است و تا حدودی در استان کرمان و سیستان و بلوچستان پیشروی می کند.

  • نواحی ای که دو منطقه رویشی سودانی و ایرانی-تورانی به هم نزدیک شده اند :

 

گستره ی منطقه رویشی سودانی واقع در بخشهای جنوبی استان فارس(در جنوب غرب ایران) ،ناحیه سودانی در جوار ناحیه ایرانی-تورانی قرار گرفته و در قسمتی جنگلهای بَنه-بادام کوهی-کِیکُم- زیتون وحشی،  ناحیه ایرانی-تورانی به جنگلهای آکاسیای نواحی سودانی خلیج و عمانی نزدیک گردیده است.

جنوب ایران از نظر جغرافیای گیاهی دارای دو ناحیه رویشی خلیج فارس - دریای عمان و منطقه ی ایرانی-تورانی می باشد که استان هرمزگان و استان خوزستان جزء معدود مناطق اینگونه ی کشور به شمار می رود.

در گستره ی حوضه ی آبخیز تنگ بن بهبهان  در جنوب شرقی خوزستان و در محدوده ی گذر منطقه ی رویشی ایران تورانی (بخش جنگلی زاگرس) و منطقه ی سودانی قرار می گیرد.

(تراس های آبرفتی حوضه،بخشی از منطقه رویشی سودانی است).

(به عبارتی دیگر)این حوضه در محدوده رویشی خود،بخشی از جنگل های وسیع زاگرس منطقه ایران-توران را در بر می گیرد.

از این رو بررسی آن از یک طرف عناصر رویشی در منطقه را به تصویر می کشد و طرف دیگر،با تشریح چگونگی اثرگذاری این دو منطقه رویشی بر یکدیگر نمایی کلی از فلور و پوشش گیاهی جنگلهای زاگرس در محدوده گذر منطقه ی ایران تورانی به سودانی  به دست می دهد.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file13_2063618_2953.zip1 MB