فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

حسابداري بودجه‌اي PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت حسابداري بودجه‌ای

فرمت : PPT

حجم : 1.4 مگابایت

تعداد اسلاید : 91

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

نظام حسابداری دولتی هر کشور یا سازمان دولتی بایستی اساس و مبنای مناسبی برای کنترل بودجه مصوب سالانه فراهم نماید. صورت‌های مالی قابل تنظیم از سیستم حسابداری دولتی باید اطلاعاتی ارائه نماید که امکان مقایسه بودجه سالانه از طریق مقایسه درآمدهای واقعی و درآمدهای پیش‌بینی شده از یکسو و هزینه‌های واقعی و هزینه‌های پیش‌بینی شده از سوی دیگر برای مراجع صلاحیت‌دار قانونی و مردم فراهم شود. براي تحقق اين امر سيستم حسابداري دولتي در هر كشور بايستي به نحوي عمل نمايد كه بتواند درآمدها و ساير دريافت‌ها و هزينه‌ها و ساير پرداخت‌هاي دولت را بر اساس طبقه‌بندي بودجه‌اي ثبت و نگهداري نمايد تا امكان مقايسه ارقام واقعي با ارقام پيش‌بيني شده در بودجه مصوب فراهم گردد.

 

به عبارت ديگر نظام بودجه‌بندي دولتي به عنوان يك ابزار آينده‌نگر و نظام حسابداري دولتي به مثابه يك ابزار گذشته‌نگر، اجزاي تشكيل دهنده نظام كلي مديريت مالي دولت مي‌باشد.

در اصل 52 قانون اساسي تأكيد شده است كه بودجه سالانه كشور از طرف دولت تهيه و براي رسيدگي و تصويب به مجلس شوراي اسلامي تسليم مي‌گردد. هر گونه تغيير در ارقام بودجه نيز تابع مراتب مقرر در قانون خواهد بود.

در اصل 53 نيز مقرر گرديده است كه كليه دريافت‌هاي دولت در حساب‌هاي خزانه‌داري كل متمركز مي‌شود و همه پرداخت‌ها در حدود اعتبارات مصوب و به موجب قانون انجام مي‌گيرد.

در اصل 55 نيز ديوان محاسبات مكلف گرديده است كليه حساب‌هاي وزارتخانه‌ها و موسسات دولتي و شركت‌هاي دولتي و ساير دستگاه‌هايي كه به نحوي از انحاء از بودجه كل كشور استفاده مي‌نمايند به تريتبي كه قانون مقرر مي‌دارد رسيدگي يا حسابرسي نمايد كه هيچ هزينه‌اي از اعتبارات مصوب تجاوز نكند و هر وجهي در محل خود به مصرف رسيده باشد.

 

تعریف بودجه:

بودجه کل کشور برنامه مالی است که برای یک سال مالی تهیه و حاوی پیش‌بینی درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار و برآورد هزینه‌ها برای انجام عملیاتی که منجر به نیل به سیاست‌ها و هدف‌های قانونی می‌شود. و از سه قسمت تشكيل مي‌شود:

1-بودجه عمومي دولت
2-بودجه شركت‌هاي دولتي و بانك‌ها شامل پيش‌بيني درآمدها و ساير منابع تأمين اعتبار.
3-بودجه موسساتي كه تحت عنواني غير از عناوين فوق در بودجه كل كشور منظور مي‌شود.
 
 
 
از تجزيه و تحليل تعريف بودجه نكات مهم زير قابل استخراج است:
-بودجه برنامه مالي دولت است.
-براي يك سال مالي تهيه مي‌شود.
-حاوي پيش‌بيني درآمدهاي عمومي و اختصاصي و ساير منابع تأمين اعتبار (وام و وجوه حاصل از فروش اوراق قرضه دولتي) براي تأمين مالي هزينه‌هاي انجام برنامه مي‌باشد.
-حاوي پيش‌بيني هزينه‌هاي برنامه‌هاي دولت است.
-حاوي عملياتي است كه براي رسيدن به اهداف قانوني بايستي انجام شود.
-حاوي هدف‌ها و سياست‌هاي دولت است كه از  طريق بودجه بايستي تحقق يابد.


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 20,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file3_2058198_8605.zip1 MB