تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

آزمایش کامل ادرار PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت آزمایش کامل ادرار

فرمت : PPT

حجم : 4.1 مگابایت

تعداد اسلاید : 56

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

کلیه ها بعد از قلب بیشترین میزان گردش خون را دارا می باشند. در هر دقیقه برای هر کلیه حدود ml600 خون وارد میشود که 20% آن ml/min)120)از گلومرولها پالایش می گردد که این را GFR گویند.

 80% مابقی که در برگیرنده سلول های خونی، پروتئین های پلاسما و مولکولهای بزرگتر میباشند از طریق شریانچه وابران، گلومرول را ترک کرده، وارد شبکه ثانویه مویرگی میشوند.

مایع پالایش شده، درطول لوله های نفرونی که حدوداً mm60-45 طول دارند بازجذب میگردند که در نهایت تقریباً ml/min1 برای هرکلیه ادرار دفع میشود. حد طبیعی آن 0/3در افراد دهیدراته تا ml/min15 در افراد پرنوش تغییر میکند.

 

در طول 24 ساعت به ازای هر نفرون حدوداً 100میکرولیتر مایع پالایش شده ودر نهایت وارد مثانه میگردد،تعداد نفرون در هر کلیه حدود یک میلیون نفرون است . در نهایت حجم ادرار 24 ساعته در حدود   2000-400 میلی لیتر میرسد.

 به مایع نهایی، ادرار گویند که مورد بررسی آزمایشگاهی قرار می گیرد. زمان جمع آوری نمونه ادرار برای بعضی آزمایش ها بسیار مهم است.

   معمولاً نمونه راندوم برای انجام اکثر تست های بیماریابی مناسب است اما نمونه اول صبح غلیظ تر میباشد که نمونه انتخابی است که برای آزمایش بایستی نمونه وسط ادرار باشد.

 بررسی ادرار از دو نظر انجام میشود. یکی  تشخیص بیماریهای کلیوی و مجاری ادراری و دوم تعیین بیماریهای متابولیکی سیستمیک که در ارتباط مستقیم با کلیه نیست.

 در حالت بیماری این مایع از نظر شیمیایی و سیتولوژی تغییر میکند.

انجام این تست از نظر آزمایشگاهی شامل آزمایشهای فیزیکوشیمایی، شیمیایی و میکروسکوپی ادرار میباشد.

 

SG پلاسما بین 1020-1010 در تغییر میباشد چنانچه وزن مخصوص ادرار حدود 1010 باشد دلالت بر بازجذب خفیف  لوله های ادراری دارد.

 

SG  دلالت بر مقدار کل ماده حل شده در حلال دارد در حالیکه اسمولالیتی دلالت بر تعداد ذرات حل شده بدون توجه به اندازه مولکولها و وزن آنها در حلال دارد.

 

 در حالت طبیعی ارتباط خوبی بین SG و Osmolality ادرار وجود دارد. بطوریکه هر میلی اسمول از اسمولالیته ادرار 40 برابر عددی است که در وزن مخصوص بالاتر از هزار قرارگرفته است. یعنی اگر SG  ادرار 1007 باشد اسمولایته ادرار 280=7´40 است.

 

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 19,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file21_2056728_2384.zip3.8 MB