تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

بیوفیزیک غشا PPT

بیوفیزیک غشا PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت بیوفیزیک غشا 

فرمت : PPT

حجم : 0.6 مگابایت

تعداد اسلاید : 43

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

 

سیتوپلاسم هر سلول و بسیاری از ارگانل های داخل آن توسط یک غشا احاطه شده است. ترکیب تقریبی غشا چنین است:

 

55% پروتئین ، 25% فسفولیپد، 13% کلسترول ، 4% سایر چربیها و3% کربوهیدرات

 

هر سلول دارای غشاهای متعدد است و برخی انداکهای آن دارای دو غشاء متفاوت می باشد مثل : میتوکندری ، کلروپلاست و هسته. هریک از این غشاها نقش های خاص خود را دارند که با ساختار مولکولی اجزا سازنده و نحوه تجمع مولکولهای مربوط رابطه ای تنگاتنگ دارد.

مدل موزاییک سیال:
 
الگویی که از سال 1972 تاکنون بیشتر مورد قبول همه واقع شده ، معروف به موزاییک سیال سینگر و نیکلسون است .  بر طبق این الگو ، غشاء زیستی از دو لایه لیپیدی تشکیل شده که در داخل و یا سطح پروتئین ها قرار گرفته اند . در این مدل ، بخش لیپید به صورت دو لایه است که در آن دم آب گریز فسفولیپید ها در مجاور هم  ، طوری که دو سطح خارجی باردار و قطبی ، و بخش میانی کاملا آب گریز است .
 

ساختار غشا

 

عمده ترین ترکیب های تشکیل دهنده ی غشاء ، لیپید ها ی دوگانه دوست هستند ، با وجود آنکه کربوهیدرات ها و پروتئین ها هم در ساختار غشاء حضور دارند ولی ویژگی های اصلی غشاء مربوط به لیپید های دوگانه دوست است. معمول ترین لیپیدها در غشاهای زیستی فسفولیپیدهای دو زنجیره ای هستند . خصوصیت دوگانه دوستی لیپیدها ناشی از سر آبدوست آنها که گروه فسفات است و دم کربوهیدارتی آبگریز آنها می باشد . در غشاهای زیستی دم های فسفولیپیدی در مرکز و سر آبدوست در سطح دو لایه ی فسفولیپیدی قرار می گیرد.

 

فاز های غشایی:

 

فاز lamellar Liquid  Crystalline phase:فاز معمول اکثر غشاهای زیستی است.

فازLamella  Gel Phase:فاز مخصوص دماهای پایین است.ضخامت غشا از حالت قبلی بیشتر بوده و طبعا چگالی آن نیز افزایش می یابد .

فاز Q : فاز غشایی در حالت وقوع بیماری های عفونی و ویروسی است.

فاز  Hexagonal phase : در این فاز ساختارهایی به صورت شش گوشه تشکیل می شود.در تماس ها وارتباطات سلولی بسیار دیده می شود.لیپیدها به فرم طبیعی اند که در آن گروههای قطبی بیرون ودر تماس با آب و گروههای غیر قطبی در مرکز ساختار هستند.

 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file11_2053921_8765.zip586.9k