تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

جامعه شناسی کارکردگرا PPT

جامعه شناسی کارکردگرا PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت جامعه شناسی کارکردگرا

فرمت : PPT

حجم : 0.1 مگابایت

تعداد اسلاید : 47

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

ریشه ها و تاریخچه فکری 

—ریشه های تاریخی این پارادایم را می توان در جامعه شناسی به منزله یک رشته علمی و تلاشهای اولیه فیلسوفان اجتماعی در کاربرد عقاید و شیوه های علوم طبیعی در حوزه علوم اجتماعی جستجو کرد.
—تا به امروز در رشته های مختلف اجتماعی، مدلها و شیوه های علوم طبیعی، بیشترین نفوذ و مقبولیت را در حوزه های مختلف تحقیق داشته است.
—برای سهولت، تحلیل این پارادایم را از کار اگوست کنت (1798-1857) به عنوان پدر جامعه شناسی شروع می کنیم.

 

اگوست کنت (1798-1857):
—به عقیده ریموند آرون (Raymond Aron) می توان کنت را جامعه شناس وحدت انسانی و اجتماعی تلقی کرد: کنت معتقد بود که دانش و جامعه در فرایندی از انتقال تکاملی است و وظیفه جامعه شناسی، شناختن نقش لازم، حیاتی و اجتناب ناپذیر تاریخ، در جهت افزایش نظم اجتماعی جدید است.
—مراحل تکامل: مراحل سه گانه تحول تمام علوم:
.1مرحله ربانی (theological)یا تخیلی (fictitious)
.2مرحله مابعدالطبیعه (metaphysical) یا انتزاع (abstract)
.3مرحله علمی یا اثباتی (positive): در این مرحله، ذهن تحقیق بیهوده در مورد عقاید مطلق، منشأ و غایت جهان و علت پدیده ها را کنار می گذارد و توجه خود را به بررسی قوانین آنها (یعنی روابط تغییرناپذیری که در توالی و همانندی آنها مشاهده می شود) معطوف می نماید.
—بینش او نوعی جامعه شناسی مبتنی بر مدلها و روشهای به کار رفته در علوم طبیعی بود.
—هدف وی کشف قوانینی بود که روابط بین اجزای مختلف جامعه (ایستایی اجتماعی – social statics) و شیوه تغییر آنها طی زمان (پویایی اجتماعی – social dynamics) را تبیین می کرد.
—کنت پایه گذار شیوه نظریه پردازی اجتماعی در پارادایم کارکردگرایی است.
—وی بر اساس مدل اثباتی علوم طبیعی، با استفاده از قیاسهای مکانیکی و ارگانیکی، تمایز بین ایستایی (ساختار) و پویایی (فرایند) را تشخیص داد و با پیروی از روش شناسی کل گرایی (methodological holism) اصول مهمی را برای سازمان جامعه شناسی ابداع کرد که با تنظیم نظم و تنظیم اجتماعی توافق داشت.
هربرت اسپنسر (1820-1903):
—اسپنسر تأثير عمده اي بر پيشرفتهاي جامعه شناسي در دهه هاي 1870 و 1880 داشت.
—وي به شيوه اي گسترده تر، تأثيرات قياس زيست شناسي را در جامعه شناسي بيان كرد. او از كار داروين اثر پذيرفته بود و جامعه شناسي را مطالعه تكامل در پيچيده ترين شكلش مي دانست.
—بسياري از مفاهيم زيربنايي كاركردگرايي ساختاري از كار اسپنسر گرفته شده است، به خصوص مشابهتهايي كه وي بين جوامع و ارگانيسمها ترسيم كرده است؛ اجزاي جامعه به شيوه اي عمل مي كنند كه باعث بقاي كل مي شود.
—از نظر وي جامعه «نظامي خودتنظيم است» كه از طريق بررسي عناصر يا ارگانهاي گوناگون آن و نحوه رابطه دروني آنها، مي توان آن را درك كرد.
—توجه محوري اسپنسر به هنگام مقايسه جهان زيستي و جهان اجتماعي، عمدتا (نه انحصارا) معطوف به سطح ارگانيسم است تا گونه ها.
—جوامع به صورت ابر ارگانيسمها (super-organisms) نگريسته مي شوند. اين چارچوب ارگانيسمي بر وحدت، وابستگي متقابل و ماهيت منظم روابط تشكيل دهنده آن تأكيد مي كند.


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 17,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file97_2044081_9745.zip109.9k