تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

مدلهای عاملی و تعادلی PPT

مدلهای عاملی و تعادلی PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت مدلهای عاملی و تعادلی

فرمت : PPT

حجم : 0.2 مگابایت

تعداد اسلاید : 71

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

تجهيز و تخصيص بهينه منابع مالي، نقش بسيار مهمي در رشد و توسعه اقتصادی كشورها ايفا مي كند و بورس اوراق بهادار به عنوان نماد توسعه اقتصادي هر كشور می تواند نقش فعالي در سهولت تأمين مالي شركتها، هدايت سرمايه هاي كوچك سرمايه داران در مسيرتوليد، جلوگيري از راكد ماندن احتمالي سرمايه هاي كوچك، كسب درآمد براي عموم و سايرمزايا ايفا نمايد. در عين حال بورسها امكان كسب بازده از محل سرمايه گذاريهاي قبلي رابعنوان يك شيوه افزايش ثروت محقق مي سازند كه اين امر گرايش سرماي هگذاران به سرمايه گذاري بيشتر را موجب مي شود. سرمايه گذاران براي خريد، فروش و نگهداري يك سهم خاص تا حد زيادي به بازده سرمايه گذاري آن سهم توجه مي كنند. اگر آنان قادر به پيش بيني نرخ بازده آتي سهام مورد نظر خود باشند و سهام را بر حسب نرخهاي بازده آنها رتبه بندي نمايند، آنگاه اتخاذ تصميم سرمايه گذاري ساده خواهد بود.

 

براي برآورد نرخ بازده مورد انتظار از ديرباز مدل ها و روشهاي مختلفي ارائه شد كه به تبيين رابطه بين ريسك و بازده مورد انتظار و ارائه يك مدل مناسب براي نمايش رابطه ريسك و بازده می پرداخت.

 پدیده ریسک یکی از کلیدی‌ترین مشخصه‌های شکل‌گیری تصمیم در حوزه سرمایه‌گذاری، امور مربوط به بازارهای مالی و انواع فعالیت‌های اقتصادی است. در بیشتر کتاب‌های اقتصادی، از سه عامل کار، زمین و سرمایه به‌عنوان نهاده‌های اصلی تولید نام برده می شود. اما با کمی تامل دانسته می شود که سه عامل شرط لازم برای تولید است؛ اما شرط کافی در فرایند تولید چیزی جز عامل ریسک نیست. به‌عبارت دیگر، چنان‌چه سه عامل وجود داشته باشد، اما تولیدکننده زیان‌های احتمالی این فرایند را متقبّل نشود، هرگز تولید صورت نخواهد گرفت. از این‌رو در برخی مطالعات از عامل ریسک به‌عنوان عامل چهارم در فرایند تولید یاد میشود.

 اجزای ریسک:ریسک بنیادی

  1. ریسک سیاسی

     ریسک سیاسی یا کشور عبارت است از کاهش ارزش سرمایه که به دلیل تغییرات در سیاست‌ها و نظام‌های سیاست‌گذاری یک کشور رخ می‌دهد.

  1. ریسک تجاری

    تغییراتی که در قدرت سوددهی یک شرکت رخ می‌دهد، احیاناً باعث ضرر سرمایه‌ای یا کاهش بازده سالانه سرمایه‌گذاری خواهد شد.

  1. ریسک نرخ بهره

ریسک نرخ بهره، یعنی ریسک کاهش ارزش اصل سرمایه ( البته به لحاظ تغییر در نرخ بهره‌ی اوراق بهاداری که به تازگی انتشار می‌یابند.)

  1. ریسک نرخ تورم:ریسک تورم، ریسک کاهش ارزش اصل و فرع سرمایه، به دلیل کاهش قدرت خرید پول می‌باشد.
  2. ریسک مالی:مقصود از ریسک مالی، ریسک اضافی ناشی از استفاده از بدهی است که تحت عنوان اهرم مالی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
  3. ریسک نقدشوندگی:سرمایه‌گذاران، نقدشوندگی را از این دیدگاه مورد توجه قرار می‌دهند که بتوانند یک دارایی را سریعاً بخرند یا بفروشند، بدون آن‌که قیمت آن دستخوش تغییرات شدید شود. هر قدر خرید و فروش یک دارایی سریع‌تر انجام شود، ریسک نقدشوندگی کم‌تر می‌شود.
  4. ریسک نرخ ارز: این‌ ریسک در اثر خرید اوراق بهاداری که با نرخ ارز متفاوتی منتشر شده‌اند، به وجود می‌آید. احتمال این ریسک وقتی بیش‌تر می‌شود که سرمایه‌گذار دارایی‌هایی را در کشورهای مختلف خریداری نمایند.

مدل های عاملی:

 وظیفه اصلی تحلیل گران بورس اوراق بهادار معمولا تخمین عملکرد آتی سهام در رابطه با ریسک بازده و ضرایب همبستگی بین کلیه سهامی است که قرار است در ترکیب پرتفوی قرار گیرند. بدین منظور اکثر شرکت ها تحلیل گرانشان را متناسب با صنایع مختلف طبقه بندی می کنند.در این صورت تحلیل پرتفوی با استفاده از این تحلیل گران مستلزم تخمین رابطه سهام با یکدیگر و نیز با سایر سهام است

 مدل های تک عاملی: 

    مدل های توسعه یافته به منظور پیش بینی ساختار همبستگی بین اوراق بعادار را مدل های تعادلی گویند.رایج ترین این مدل ها فرض می نمایند که حرکات همزمان سهام با یکدیگر اغلب به خاطر یک عامل یا یک شاخص عمومی است.این مدل مدل تک عاملی یا مدل تک شاخص نامیده می شود.

   مدل های تک عاملی نه تنها برای تخمین ماتریس همبستگی بلکه برای آزمون کارایی بازار و آزمونهای تعادلی نیز به کار می رود.

مدل های تک عاملی 

  « ویلیام اف شارپ » با تبیین ضریب حساسیت بتا (B) ، بعنوان ریسک ، مدل تک عاملی را در سال 1961 ارائه نمود. مزیت مدل تک عاملی شارپ سادگی و کاهش داده های مورد نیاز، برای انتخاب پرتفوی و ارائه معیار جدیدی از ریسک برای سرمایه گذاری است . علاوه بر این ، مدل تک عاملی یک مدل آماری برای بیان فراگرد محاسبه بازدهی سهام نیز می باشد . مفهوم اساسی در مدل تک عاملی این است که تمامی اوراق بهادار از « نوسانات عمومی بازار » تأثیر می پذیرند، زیرا نیروهای اقتصادی مشابهی، آینده اکثر شرکت ها را تحت تأثیر قرار مي دهد.

 ویژگی های مدل تک عاملی و تنوع بخشی:

 وقتی که تعداد سهام موجود در پرتفوی افزایش می یابد قسمتی از ریسک که قابل انتصاب به عوامل غیر بازاری است کاهش می یابد.این قسمت از ریسک،ریسک غیرسیستماتیک یا ریسک قابل تنوع بخشی نامیده می شود. با افزایش تنوع بخشی، واریانس کل پرتفوی به واریانس سیستماتیک آن نزدیک می شود. هر چقدر تعداد سهام موجود در پرتفوی بیشتر گردد واریانس کل پرتفوی به دلیل تنوع بخشی ریسک خاص شرکتی، کاهش می یابد. با این حال قدرت تنوع بخشی محدود است. حتی برای n تعداد سهام قسمتی از ریسک به خاطر تاثیرپذیری تمامی دارایی ها از عامل عمومی یا بازار همیشه باقی می ماند.بنابراین به این جزء ریسک سیستماتیک یا ریسک غیر قابل تنوع بخشی گویند.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 19,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file879_2029167_1381.zip217.3k