فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

تحقیقات رفتاری حسابداری و گزارش اجتماعی PPT

تحقیقات رفتاری حسابداری و گزارش اجتماعی PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت تحقیقات رفتاری حسابداری و گزارش اجتماعی

فرمت : PPT

حجم : 1.3 مگابایت

تعداد اسلاید : 22

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

اهداف

اهداف آموزشی :

با ماهیت و اهمیت تحقیقات رفتاری حسابداری آشنا شوید.

سه رویکرد اصلی انجام تحقیقات رفتاری در حسابداری و تمایز میان آن ها را بشناسید.

محدودیت های تحقیقات رفتاری را درک کنید.

حسابداری اجتماعی را تعریف و تفاوت آن با گزارشگری مرسوم در حسابداری را تشریح کنید.

عواملی که شرکت ها را به سوی گزارشگری مسئولیت اجتماعی سوق می دهند برشمارید.

در چارچوب نظری مسئولیت اجتماعی مفهوم قرارداد اجتماعی را تشریح کنید.

دو تئوری مشروعیت سازمان و اقتصاد سیاسی را شناخته و تمایز میان ها را تحلیل کنید.

حسابداری و گزارشگری سه جانبه و مسایل پیرامون گزارشگری اجتماعی و زیست محیطی را بشناسید.

 
مقدمه

در فصل های قبل پیرامون واکنش بازار سرمایه به انتشار اطلاعات حسابداری بحث شد.

تحقیقات بازار سرمایه تنها بر دو رویداد انتشار اطلاعات و واکنش بازار سرمایه (درصورت وجود) تمرکز دارند.در این میان این تحقیقات به آنچه میان این دو رویداد می گذرد، توجیهی نمی کنند.

به بیان سادتر، یکی  از مشکلات تحقیقات بازار سرمایه این است که به بررسی چگونگی پردازش اطلاعات توسط مشارکت کنندگان بازار نمی پردازد. در این میان تئوری نمایندگی در پاسخ به این محدودیت تنها با هدف بررسی این موضوع مطرح می شود که چرا رویه حسابداری خاصی را از میان مجموعه رویه های مجاز انتخاب می شود ، اما اطلاعات در ارتباط با شیوه تصمیم گیری ارائه نمی کند. مضاف بر اینکه فرض زیر بنایی تئوری نمایندگی این است که تمام افراد با هدف حداکثر منافع شخصی خود تصمیم می کنند. اگر چه این فرض امکان ارائه پیش بینی های قابل آزمون را تسهیل می کند.اما چنین فرضی را  می توان برای توجیه انواع رفتارها بکار برد. بنابراین خود خواهی و منفعت طلبی تبین بسیار ناقصی از رفتار افراد ارائه می دهد. بدهی است برای کسب شناخت بهتر درباره چگونگی استفاده از اطلاعات ، نیاز به مطالعه رفتاری های واقعی افراد و فرایند تصمیم گیری آنان است. این همان نقشی است که حوزه سوم تحقیقات حسابداری ، با عنوان رفتاری حسابداری ، بر عهد دارد.

ادامه مقدمه ...

از دیگر موضوعاتی که طی دهه های  اخیر با اقبال مواجه بوده است.، بحث مسئولیت اجتماعی شرکت ها و گزارشگری پیرامون آن است. واحدهای تجاری با فشار روز افزونی برای پاسخگویی درباره مسایل اجتماعی و زیست محیطی مواجهند و می بایست علاوه بر عهد مالی ، مسئولیت اجتماعی خود در برابر جامعه را نیز در تصمیم گیری یشان لحاظ کنند. در نتیجه ،انتظار می رود حسابداری و گزارشگری شرکت ها به گونه ای باشد که نیاز های اطلاعاتی ذینفعان در این زمینه برآورد شود.

در این فصل ،ابتدا به ماهیت تحقیقات رفتاری و اهمیت آن در حرفه حسابداری پرداخته می شود. پس از بیان رویکرد های اصلی تحقیقات رفتاری و محدودیت های پیش روی آنها ، بحث گزارشگری اجتماعی و زیست محیطی به تفصیل بیان می شود.در این زمینه، ابتدا تعریف حسابداری اجتماعی و تمایزآن با حسابداری مرسوم در ادامه ، عوامل محرک شرکت ها به سوی گزارشگری مسئولیت اجتماعی و چارچوب نظری زیر بنای آن تشریح می شود. در نهایت ، فصل با بیان موضوعات پیرامون حسابداری اجتماعی و زیست محیطی ،همچون حسابداری سه جانبه خاتمه می یابد.

2-تحقیقات رفتاری حسابداری

تحقیقات رفتاری حسابداری (BAR) به مطالعه رفتار حسابداران و غیر حسابدارانی می پردازد که تحت تاثیر حسابداری و گزارشات مالی قرار دارند. عبارت تحقیقات رفتاری حسابداری اولین بار در سال 1967 در ادبیات حرفه ای حسابداری و حسابرسی مطرح شده ، اما کاربرد علمی آن به سال 1974 باز می گردد. رشته های مختلفی از جمله علوم سیاسی ، تئوری سازمان ، آمار و جامعه شناسی در رشد  BAR نقش داشته اند. اما مهمترین رشته موثر بر آن ،روانشناسی بوده است.

می توان تحقیقات رفتاری حسابداری ،تحقیقات بازار سرمایه ، وتحقیقات تئوری نمایندگی را در زمره تحقیقات اثباتی قرار داد ، زیرا تمام آنها به کشف حقایق مربوط می شوند. تحقیقات بازار سرمایه به دنبال پاسخگویی به این سوال هستند که ((بازارهای اوراق بهادار چگونه به اطلاعات حسابداری واکنش نشان می  دهند؟ ؛ تئوری نمایندگی در پی پاسخ به این پرسش است.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,800 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 15,600 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file699_2029154_7080.zip1.3 MB