تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

مباحث مربوط به ناتوانی های یادگیری PPT

مباحث مربوط به ناتوانی های یادگیری PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت مباحث مربوط به ناتوانی های یادگیری

فرمت : PPT

حجم : 0.6 مگابایت

تعداد اسلاید : 29

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

-چرادرک ناتوانی های یادگیری مهم است؟

شاید مهم ترین نقشی که مطالعه ی ناتوانی های یادگیری در آموزش دارد،این است که افراد نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارند که آن ضعفها و قوتها باید در برنامه ریزی وتدارک آموزش آنها درنظر گرفته شوند. آموزش باید انعطاف پذیر و منطبق بر ویژگی های دانش آموزان باشد.

-بسیاری ازدانش آموزان باناتوانی های یادگیری میتوانندمشارکت سازنده ای درجامعه داشته باشند.

مباحث عامه پسند در مورد ناتوانی های یادگیری مانند آنهایی که در اینترنت یافت می شوند غالباً ابراز کرده انـد که برخی افراد فرهیخته (مانند توماس ادیسون،آلبرت انیشتن فیزیکدان، وو پی گلد برگ هنرمند ، چارلزاسکواب تاجر بزرگ )ناتوانی های یاد گیری داشته اند.واقعیت آن است که ما داده های اندازه گیری دقیقی برای تعیین اینکه آیا بسیاری از اشخاص تاریخی ومشهور که گفته شده ناتوانی های یادگیری داشته اند،واقعا با ناتوانی های یادگیری بوده اند نداریم. ولی معلمان وبسیاری دیگر، گاهی اوقات برای نشان دادن اینکه آنهایی که مشکلات یاد گیری دارند نیز می توانند دستاوردهای ارزشمندی داشته باشند، به این افراد برجسته اشاره دارند.

بیشترمعلم ها دانش آموزانی با ناتوانی های یادگیری دارند.

بیش از 5 درصد کودکان سن مدرسه با ناتوانی های یادگیری تشخیص داده شده اند.معلمان کلاسهای ابتدایی که 20تا 25 دانش آموز درکلاسشان دارند،دست کم یک و یا بیشتراز دو دانش آموز با ناتوانی های یادگیری خواهند داشت.

( IDEA : قانون اموزش افراد با ناتوانی ها1997-602ص13)

الف) به طور کلی اصطلاح ناتوانی یادگیری ویژه یعنی اختلال در یک یا چند مورد از فرایند های روان شناختی بنیادی که این فرایندها در درک یا در استفاده از زبان گفتاری یا نوشتاری نقش دارند وممکن است خود را به صورت نوعی توانایی ناقص در شنیدن صحبت کردن ،خواندن ،نوشتن، هجی یا در انجام محاسبات ریاضیشان دهد.

ب) اختلال های درون گذاری شده : این اصطلاح شامل شرایطی  از قبیل معلولیت های ادراکی، اسیب مغزی، بدکارکردی خفیف مغزی ،نارسا خوانی وزبان پریشی می شود.

ج) اختلالهای برون گذاری شده : این اصطلاح مشکلات یادگیری ای که عمدتا ناشی از معلولیت های بینایی ،شنوایی، حرکتی ،عقب ماندگی ذهنی ،اختلال های هیجانی یا کمبودهای محیطی، فرهنگی یا اقتصادی است را شامل نمی شود.

 

ملاک های تشخیصی ناتوانی های یادگیری در DSM5 :

درDSM5  این اختلال در دسته اختلالات رشدی – عصبی در کنار ناتوانی عقلانی ، طیف اوتیسم ، نارسایی توجه / بیش فعالی و ... قرار گرفته است و برای تشخیص آن به طور کلی باید چهار ملاک  مد نظر قرار گیرد :

الف . مشکلات یادگیری و استفاده از مهارت های تحصیلی ، به صورتی که با وجود حداقل یکی از نشانه های زیر مشخص می شوند که به رغم اجرای مداخله هایی که این مشکلات را هدفقرار می دهند ، حداقل به مدت 6 ماه ادامه داشته باشد :

خواندن بی دقت یا آهسته و پر زحمت کلمه
مشکل درک کردن معنی آنچه خوانده شده
مشکلاتی در رابطه با هجی کردن
مشکلاتی در رابطه با بیان نوشتاری
مشکلاتی در تسلط یافتن بر معنی عدد ، واقعیت عدد و محاسبه
مشکلاتی در رابطه با استدلال ریاضی

ب . مهارت های تحصیلی که تحت تاثیر قرار گرفته اند به میزان چشم گیری زیر سطحی هستند که از سن زمانی فرد انتظار می رود و اختلال قابل توجهی در عملکرد تحصیلی یا شغلی ، یا در فعالیت های زندگی روزمره ایجاد می کنند طوری که آزمون های پیشرفت استاندارد شده که به صورت فردی اجرا شده اند و ارزیابی جامع آن را تایید می کنند .

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,100 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file269_2026028_1139.zip543.4k