تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

ماهیت فراگردها و مفاهیم مدیریت امروز PPT

ماهیت فراگردها و مفاهیم مدیریت امروز PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت ماهیت فراگردها و مفاهیم مدیریت امروز

فرمت : PPT

حجم : 0.4 مگابایت

تعداد اسلاید : 82

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

برای شناخت ماهیت فراگردها و مفاهیم مدیریت امروز، بررسی ریشه های تاریخی آن مفید خواهد بود. برخی از پژوهشگران،سابقه مدیریت را به آغاز پیدایش انسان نسبت می دهند و بر این باورند که هنر مدیریت با شکل گیری نهاد خانواده مطرح شده است. برخی نیز سابقه آن را تا دوران5000سال قبل از میلاد حضرت مسیح دانسته اند. ناگفته نماند که ایرانیان،چینیها،آلمانیها و برخی دیگر از اقوام گذشته نیز بینشها و نگرشهای قابل تأملی در این زمینه داشته اند.

ولی تحول عمده در مدیریت،در جریان انقلاب صنعتی به وقوع پیوست.در قرن 17میلادی بود که رشد سریع جمعیت،هجمه ی عظیمی را برای برپایی بازارهای مکاره و عرضه کالاهای مصرفی ایجاد کرد ودر همین دوران بود که با تسری روش تولید انبوه آدام اسمیت تحول عظیمی در بخش صنایع به وقوع پیوست،به گونه ای که هنوز هم آثار آن در چگونگی تنظیم کار اغلب سازمانهای تجاری مشاهده می شود،برای مثال هنری فورد در اوایل قرن 20با استفاده از روش تولید انبوه در ساخت خودرو به موفقیتهایی نایل گردید.در عصری که فورد فعالیت می کرد، طرحهای عملیاتی جدید در عرصه صنعت و تولید ارائه می گردید و توسط دانشمندان تجزیه و تحلیل می شد تا کاربردهای مدیریتی آنها شناسایی شود.

رهیافت های عمده در سیر تکوین نظریه های سازمان و مدیریت:

با مروری بر میراث به جا مانده از سیر تکوین نظریه های مدیریت،می توان 4مجموعه عمده زیر را متمایز ساخت:

 1. رهیافتهای سنتی:که بر ارایه اصول جهان شمول برای کاربرد در وضعیتهای گوناگون،تأکید دارند.
 2. رهیافت های منابع انسانی:که بر تأمین نیازهای انسانی،ایجاد گروه کاری و توجه به نقش عوامل اجتماعی در محیط کار تأکید دارند.
 3. رهیافتهای کمی:بر اهمیت استفاده از فنون ریاضی برای حل مسائل مدیریتی تأکید دارند.
 4. رهیافتهای سیستمی و اقتضایی:بر ضرورت اتخاذ دیدگاه سیستمی و تفکر اقتضایی در تحلیل مسائل مدیریتی تأکید دارند و تعهدات جاری نسبت به کیفیت عملکرد عالی را مورد توجه قرار می دهند.

رهیافتهای سنتی به مدیریت:

در این مجموعه 3شاخه اصلی مطرح می شوند که عبارتند از:

 1. مدیریت علمی
 2. اصول علم اداره یا نظریه فراگرد مدیریت
 3. نظریه بوروکراسی

به طور کلی رهیافتهای سنتی بر این فرض استوارند که افراد با انگیزه های مادی به کار می پردازند و فرصت های فراهم شده برای خود را به طور منطقی بررسی می کنند و برای به حداکثر رساندن منافع شخصی به هر اقدامی دست می زنند.

 

مدیریت علمی:

در دهه1880میلادی تیلور مطالعات خود را در زمینه زمان سنجی و حرکت سنجی،به مثابه راهی برای تعریف و بهینه سازی«واحدهای مستقل نیروی کار تخصصی»آغاز کرد. مشهورترین تجربه آغازین وی با جابجایی مواد در کارخانه ذوب آهن سر و کار داشت که توسط افراد و به وسیله بیل انجام می شد.او با بررسی این فعالیتها به 2نتیجه دست یافت:

 1. اگر برای حمل مواد در کنار هر توده سنگ آهن،ذغال سنگ یا گدازه ی آهن 1نفر قرار بگیرد،کارآیی افزایش می یابد.
 2. استفاده از بیلهایی با اندازه های متفاوت،فراخور جابجایی انواع توده های مواد،کارآیی را افزایش می دهد به این ترتیب که از بیل های کوچک برای جابجایی سنگ آهن سنگین و از بیل های بزرگ برای جابجایی گدازه های سبکتر استفاده شود.

هر 2یافته تیلور،بر اهمیت تلاش برای یادگیری و جایگزینی فن آوری صحه می گذارند.

تیلور در سال1911میلادی کتاب اصول مدیریت علمی را منتشر ساخت و بر این باور بود که بسیاری از کارکنان هم عصرش،کمتر ازظرفیت واقعی خود کار می کنند.او 4 اصل به عنوان اصول مدیریت علمی پیشنهاد کرد:

 1. علمی کردن فعالیتهای هر شغل،شامل تدوین قوانین حرکت،استاندارد کردن انجام کارها و ایجاد شرایط کاری مناسب
 2. انتخاب دقیق کارکنان دارای تواناییهای مناسب برای هر شغل
 3. آموزش دقیق کارکنان انتخابی و فراهم کردن انگیزه های مناسب برای جلب همکاری آنان به انجام علمی کار
 4. حمایت از کارکنان،از طریق برنامه ریزی کردن کار آنها و هموار کردن راه انجام کار.

تیلور بر ضرورت علمی کردن فعالیتهای هر شغل و تدوین قوانین حرکت برای انجام آن تأکید داشت.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 17,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file130_2021269_8273.zip188.9k