تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. در صورتیکه محصول مورد نظر شما در این فروشگاه وجود ندارد می توانید از طریق آدرس ایمیل زیر ، محصول خود را سفارش دهید: mataleb.mofid@gmail.com .......................... اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.............................. گروه تلگرام : Yon.ir/76hfi

مبانی برنامه ریزی کالبدی

 

 

نام محصول : مبانی برنامه ریزی کالبدی (شهر قم)

فرمت : Word

حجم : 45 مگابایت

تعداد صفحات : 179

زبان : فارسی

سال گردآوری : 95

 

موقعیت ارتباطی

استان قم محل تلاقی و عبورجاده های سراسری کشور بوده است و بر سر سه راهی مهم شهرهای اراک، اصفهان و کاشان واقع شده است.

نزدیک ترین شهر به قم، شهرقنوات با فاصله ی هشت کیلومتر است و همه ی جاده های مجاور آسفالت است.

مرزشمالی دشت قم تقریبا در 25 کیلومتری شمالی عوارضی اتوبان قم-تهران قرار دارد که پس از گذر از چندارتفاع به یکباره منظره (دشت قم) نمایان گشته و ویژگی (یکبارگی) را که در طراحی فضای شهری ایرانی در شهرسازی سنتی خود خصوصا در اقلیم گرم و خشک شاهد آن هستیم، دراینجا و درمقیاسی بسیار بزرگتر در حد منطقه بطور طبیعی وجوددارد.

 

طول و عرض جغرافیایی

قم با مختصات50 درجه و 4 دقیقه شرقی و عرض 34 درجه و 9دقیقه شمالی نسبت به نصف النهار گرینویچ است.

مساحت

استان قم با وسعتی معادل 11526 کیلومترمربع در مرکزکشور واقع شده است.

وضعیت توپوگرافی استان

ناهمواری‌های استان قم به سه بخش ناحیه کوهستانی، ناحیه پایکوهی و دشتی تقسیم می‌شود. مناطق کوهستانی و کوهپایه‌ای 25 درصد از مساحت استان قم را دربر می‌گیرند و بقیه مناطق استان را دشت‌ها و نقاط هموار تشکیل می‌دهند. مرتفع‌ترین نقطه استان قم، کوه ولیجا با ارتفاع 3330 متر می‌باشد و پست‌ترین نقطه در استان قم 600 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

کوه ها

حدود 25 درصد مساحت استان، کوهستانی و کوهپایه ای ست.

کوه خضرنبی و کوه دوبرادران بعنوان عناصرتعریف کننده و شاخص شهرقم کاملا واجد اهمیت بوده و درهمین عامل بعنوان نشانه های بصری درجهت یابی و خوانایی شهر کاملا موثرند که دارای حوزه های دید و چشم انداز وسیع نسبت به شهر هستند.

درعین حال کوه خضرنبی به دلیل گسترش بافت مسکونی تا کوهپایه آن و قرارگیری زیارتگاه حضرت خضر بر قله کوه و گلزارشهدای گمنام در دامنه آن کاملا جنبه نمادین و نقش زیارتگاهی یافته و واجد معیار تردد اجتماعی نیز می باشد، لذا دو عنصر کوه خضرنبی و کوه دو برادران به عنوان دو عنصر از ساخت اصلی شهرقم محسوب میگردند.

دریاچه ها و رودخانه ها

اگرچه اکثر دریاچه ها و رودخانه های قم فصلی است اما برخی از آنها حایز اهمیت است. رودخانه قمرود یا اناربار و نهرهای منشعب از آن که علت و دلیل اصلی شکل گیری شهرقم بوده است. این رودخانه درحال حاضر نیز نقش مهمی در ساخت اصلی شهر داشته و همچون ستون فقرات شهر عمل می کند و از پتانسیل های فراوانی برای طراحی شهری برخوردار است.

بدون شک رودخانه قم یکی از اصلی ترین عناصرطبیعی ساخت اصلی شهرقم است.

از مهم ترین دریاچه ها و رودخانه های قم علاوه بر رودخانه قمرود می توان دریاچه قم درشمال شرقی استان و دریاچه نمک در شرق استان(جنوب دریاچه قم) اشاره کرد.

باغات

قبلا شهرقم توسط کمربند عریضی از باغات خصوصا باغات انار احاطه شده بود که این باغات در ارتقا و بهبود کیفیت محیط زیست قم نقش تراز اول و اساسی داشته اند، درعین حال باغات قم در تضاد و کنتراست با بافت خاکی رنگ و کویری قم مناظری را ایجادکرده اند که از شاخصه های بصری و وجوه تمایز شهرقم بوده است که این ویژگی روز به روز در حال تضعیف است.

کانون های بحرانی فرسایش بادی

نیمه شرقی استان قم، حدفاصل میان مرز استان با استان های تهران و اصفهان تقریبا بیابانی است و سطح وسیعی از آن را شنزارهای فعال و غیرفعال، دریاچه حوض سلطان، حوض مره، دریاچه نمک پوشانده است و محدوده وسیعی از آن شوره زار است. هم چنین شمال غربی شهرقم کوه نمک قرارگرفته است که منطقه گسترده ای را تحت تاثیر قرار می دهد و شوری آب های زیرزمینی و بخش بلورهای نمک مشکلات متعددی را برای کشاورزان و دامپروران و همچنین تاسیسات کارخانه های زیردست ایجاد می نماید.پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 21,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file63_2000871_1410.zip46 MB