تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. در صورتیکه محصول مورد نظر شما در این فروشگاه وجود ندارد می توانید از طریق آدرس ایمیل زیر ، محصول خود را سفارش دهید: mataleb.mofid@gmail.com .......................... اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.............................. گروه تلگرام : Yon.ir/76hfi

مدیریت استرس در سازمانها PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت مدیریت استرس در سازمانها

فرمت : PPT

حجم :1 مگابایت

تعداد اسلاید : 30

زبان : فارسی

سال گردآوری : 96

 

 

مقدمه :

«استرس» یک واقعیت انکارناپذیر در زندگی کنونی است و گریز از آن امکان پذیر نیست . ضرورتی ندارد که استرس به تمامی از زندگی حذف شود . بدون استرس ، زندگی چنان ساکن و راکد خواهد شد که جز به تنبلی و کودنی نمی انجامد از سوی دیگر افزایش استرس نیز نظام و سیستم تعادل را به هم می ریزد و کارایی مطلوب را مختل می سازد از این رو « مدیریت استرس » تنها راه مقابله با استرس است .

استرس زیاد سطح بهره وری را کاهش می دهد و از لحاظ فیزیکی و روانی صدماتی به همراه دارد . فردی که مورد حمله فشارهای عصبی و روحی قرار می گیرد ، مسلما در تصمیم گیری ، برنامه ریزی ، برقراری روابط با دیگران ، شیوه های اجرایی اثربخشی کار و در نهایت کارایی و بهره وری دچار مشکل می شود.

نقش مدیران سازمانی در مدیریت رفتار روحی و روانی کارکنان و به کنترل درآوردن این پدیده سهم اساسی در روند موفقیت سازمان دارد .

در این راستا بررسی و شناسایی عوامل موثر بر استرس ، اولویت بندی آنها و مدیریت استرس ضروری است .

 تعریف استرس :

به زبان روانشناسي، استرس حالتي از اضطراب است و زماني تجربه ميشود كه حوادث و مسئوليتهاي يك فرد افزون بر آن مقداري باشد كه بتواند با آن كنار بيايد. اما به زبان فيزيولوژيكي استرس ميزان استهلاك و فرسودگي بدن است.

 

کانن در تعریف استرس می گوید : « استرس یعنی هر فشار روانی که از داخل یا خارج باعث بر هم خوردن تعادل حیاتی ارگانیسم می شود . »

( فخیمی ، 1381)

 

ایوانسریچ و متی سون می گویند : « استرس پاسخ سازشی است که از تلفیق ویژگی های فردی یا فرایندهای روانی حاصل از یک عمل خارجی ، موقعیت یا واقعه به وجود می آید و بر جسم و روان شخص اثر می گذارد. »

 

لازاروس و فولک من نیز استرس را چنین تعریف می کنند : « یک حالت درونی که می تواند ناشی از خواسته های فیزیکی بدن و یا ناشی از موقعیت محیطی و اجتماعی باشد که این موقعیت ها بالقوه زیان بار ، غیر قابل کنترل یا فراتر از استعداد سازگاری ما
ارزیابی می شوند. »                                      »     


متخصصان طب جامعه نگر ، این تعاریف را گسترش داده اند . به نظر آنها استرس ناتوانی در مواجهه با یک تهدید ادراک شده است (خیالی یا واقعی) که وضعیت مطلوب جسمی ، ذهنی ، هیجانی یا معنوی فرد را مورد تهدید قرار می دهد و درنتیجه آن ، پاسخ های فیزیولوژیک و سازگارانه ظاهر می شود.

استرس به مفهوم اضطراب نیست زیرا اضطراب جنبه روانی دارد درحالیکه استرس صرفا حالتی روانی نیست و جنبه روان – تنی دارد.

 

به همراه آزمون اندازه گیری استرس

 پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file22_1990659_7305.zip548.8k