فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

رويكردهاي نوين در رهبري

 

 

نام محصول : رويكردهاي نوين در رهبري (نظریه نوین جهان بینی رهبری)

فرمت : Word

حجم : 0.1 مگابایت

تعداد صفحات : 37

زبان : فارسی

سال گردآوری : 1397

 

چكيده 

رهبري موضوعی است که از دیرباز، موضوع مطالعه محققان، دانشمندان بوده است. به جرأت می‌توان بیان نمود که تمام پیروزيها، شکستها و به طور کلی سعادت و شقاوت بشر در طول تاریخ مرهون رهبري صحیح و ناصحیح بوده است. رهبري به عنوان يكي از عوامل مهم و تأثيرگذار بر سازمان‌ها به طور گسترده‌اي مورد مطالعه و تحقيق قرار گرفته است. ميزان موفقيت سازمان در نيل به مطلوبيت‌هاي مورد نظر، مقدار انگيزه و تلاش كاركنان جهت موفقيت سازمان، گستره نفوذ سازمان در محيط تعاملي خود و البته اثربخشي رهبري، وابسـته بـه نـوع و رفتـار رهبري مي‌باشد. نظريه پردازان، رويكردها و نظريه‌هاي رهبري متعددي را بيان كرده‌اند. در ايـن مقالـه ضمن مرور انواع رويكردها و نظريه‌هاي مختلف رهبري، بـه معرفي نظرية جديد رهبري تحت عنوان جهان‌بيني رهبري پرداخته شده است. در اين راستا چهار نوع جهان‌بيني تنظيمي[1]، اجتماعي[2]، شبكه‌اي[3]، كارآفريني[4] و ابعاد هشت‌گانه آنها (نوع رهبري، نوع عقلانيت، واكنش در برابر بحران، تغيير، اصول اخلاقي، الگوهاي زمان، خلاقيت و فناوري) بيان شده است. نتايج، نشانگر آن است كه رهبران سازمان براي ايفاي نقش اثربخش خود، بايد بتوانند مزايا و محدوديتهاي هر يك از جهان بيني‌هاي رهبري را بشناسند و با ديدي فراتر از هنجارهاي موجود و با برخورداري از دركي عميق نسبت به تحولات، شرايط و اقتضائات محيطي و اوضاع داخلي سازمان، جهان بيني متناسب با شرايط و مقتضيات را به درستي انتخاب و به كار گيرند.

 

مقدمه  

رهبري، توانايي اثرگذاشتن بر نگرش ها، توانايي ها و باورهاي كاركنان در جهت رسيدن به مطلوبيت هاي اساسي جامعه يا سـازمان است. در اين ميان، با توجه به تغيير و تحولات عصر حاضر شيوه هاي سنتي و سبك هاي كلاسيك اداره سازمان ها، از توانايي لازم در برخورد بـا تحولات و چالش هاي محيطي برخوردار نيستند و هزاره سوم، رويكردها و سبك هاي نويني از رهبري را مي‌طلبد (گلن[5]، 2003؛ ميجر[6]، 2007).  

سازمان ها بدون نوسازي رويكرد و شيوه هاي رهبري خود، نمي توانند با محيط ارتباط برقرار كنند و پاسخگوي شرايط و مقتضيات محيطي خود باشند؛ علاوه براين، مسئله بسيار مهم رهبري سرمايه انساني، همواره پيش روي سازمان ها است. اين سرماية بي‌مانند، تنها در پرتو رهبري مؤثر مي تواند در مسير تحقق مطلوبيت هاي سازمان پيش برود؛ بنابراين از يك سو اهميت اتخاذ رويكرد رهبري غالب براي موفقيت سازمان مطرح مي‌شود و از سوي ديگر ضرورت تغيير و نوسازي الگوي رهبري سازمان نمايان مي شود (كوزس و پاسنر[7]، 2002). نيل به اين مهم، مستلزم شناخت مفاهيم و چارچوب‌هاي نظري جديد و به كارگيري آنها، متناسب با شرايط و مقتضيات موقعيتي است. در اين راستا لازم است پنداره‌هاي مفهومي و نقشه‌هاي شناختي كارآمدي دربارة نظريه‌هاي جديد رهبري در مديران و رهبران توسعه يابد و ساختارسازي لازم براي به كارگيري نـوع رهبري مورد نظر به عمل آيد (ترك زاده، 1388).  

در دو دهه اخير، توجه زيادي به رويكردها و نظريه‌هاي جديد رهبري نشان داده شده است. رويكردها و نظريه‌هايي كه در تفاوت با نظريه‌هاي كلاسيك، بـه جاي تأكيد صرف بر نشانه‌هاي رفتاري به عنوان سبك رهبري، به مبـاني فكـري و فلسفي رهبري و رفتارهاي مرتبط با آن توجه بيشتري نشان داده‌اند و بر اين اسـاس، بنا نهاده شده‌اند. اين تلاش تا به آنجا پيش رفته است كه امروزه نظريه‌هاي رهبري پيچيده‌تر و پربعدتري، مانند رهبري راهبردي به عنوان يك رويكرد اساسي و حتي يك پاردايم در حوزه مطالعه و عمل رهبري مطرح مي‌شود (ترك زاده، 1388) و يـا اينكه صاحب نظري مانند وكسلر[8] (2006) سخن از جهان‌بيني رهبري به ميان آورده و بر اين اساس نظريه خود را به عنوان يك نظرية پربعد و پربرآيند در حوزه‌هاي مفهومي و عملي ارائه و مطرح مي‌سازد.

 

رويكردها و نظريه‌هاي سنتي و نوين رهبري

رويكردها و نظريه‌هاي رهبري براي معرفي روشهاي جديدي از تفكر شكل گرفته اند كه مي‌تواند كمكي باشد به محققان، در تمركز بر حوزه هاي مسئله دار، كمك در امـر تصميم گيري و مبنايي براي پيش بيني موقعيتهايي كـه ممكـن اسـت مـورد اسـتفاده رهبران قرار گيرد (هوي و ميسكل[9]، 2008). در اين بخـش ابتـدا بـه مـرور بسـيار مختصر رويكردهاي سنتي و رويكردها و نظريه هاي نوين رهبري كـه ويژگي هاي رهبري مؤثر را توضيح مي دهند پرداخته خواهد شد و سپس نظرية جديد رهبري با نام جهان بيني رهبري با شرح بيشتري معرفي خواهد شد.


 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,350 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 16,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file6_1986182_1249.zip166.2k