فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

الگوريتم هاي ژنتيک

 

 

 

 

 

نام محصول : تحقیق الگوريتم هاي ژنتيک

فرمت : Word

حجم : 0.5 مگابایت

تعداد صفحات : 50

زبان : فارسی

سال گردآوری : 96

 

از اصول انتخاب طبيعي داروين براي يافتن فرمول بهينه جهت پيش بيني يا تطبيق الگو استفاده مي کنند. الگوريتم هاي ژنتيک اغلب گزينه خوبي براي تکنيک هاي پيش بيني  بر مبناي رگرسيون هستند. همچنين ساده خطي وپارامتريک نيزگفته مي شود، به الگوريتم هاي ژنتيک مي توان غير پارامتريک نيز گفت.

     مختصراً گفته مي شود که الگوريتم ژنتيک (يا GA) يک تکنيک برنامه نويسي است که از تکامل ژنتيکي به عنوان يک الگوي حل مسئله استفاده مي کند. مسئله اي که بايد حل شود ورودي است و راه حل ها طبق يک الگو کد گذاري مي شود ومتريک که تابع fitness هم نام دارد هر راه حل کانديد را ارزيابي مي کندکه اکثر آنها به صورت تصادفي انتخاب مي شوند. يكي از مهمترين كاربردهاي الگوريتم هاي ژنتيك حل مسئله فروشنده دوره گرد مي باشد كه در بخش دوم به طور كامل به آن مي پردازيم.

کلاً اين الگوريتم ها از بخش هاي زير تشکيل مي شوند :

انتخاب مجدد selection

تركيب  combination

جهش ژني mutation

که در ادامه آنها را توضيح خواهيم داد.

 

مقدمه:

قانون انتخاب طبيعي بدين صورت است كه تنها گونه‌هايي از يك جمعيت ادامه نسل مي‌دهند كه بهترين خصوصيات را داشته باشند و آنهايي كه اين خصوصيات را نداشته باشند به تدريج و در طي زمان از بين مي‌روند.

   مثلا فرض كنيد گونه خاصي از افراد هوش بسيار بيشتري از بقيه افراد يك جامعه يا كولوني دارند. در شرايط كاملا طبيعي اين افراد پيشرفت بهتري خواهند كرد و رفاه نسبتا بالاتري خواهند داشت و اين رفاه خود باعث طول عمر بيشتر و باروري بهتر خواهد بود(توجه كنيد شرايط طبيعي است نه در يك جامعه سطح بالا با ملاحظات امروزي يعني طول عمر بيشتر در اين جامعه نمونه با زاد و ولد بيشتر همراه است). حال اگر اين خصوصيت(هوش)ارثي باشد به طبع در نسل بعدي همان جامعه تعداد افراد باهوش به دليل زاد و ولد بيشتر اين‌گونه افراد بيشتر خواهد بود. اگر همين روند را ادامه دهيد خواهيد ديد كه در طي نسل‌هاي متوالي دائما جامعه نمونه ما باهوش و باهوش‌تر مي‌شود. بدين ترتيب يك مكانيزم ساده طبيعي توانسته است در طي چند نسل عملا افراد كم هوش را از جامعه حذف كند علاوه بر اينكه ميزان هوش متوسط جامعه نيز دائما در حال افزايش است.

    بدين ترتيب مي‌توان ديد كه طبيعت با بهره‌گيري از يك روش بسيار ساده(حذف تدريجي گونه‌هاي نامناسب و در عين حال تكثير بالاتر گونه‌هاي بهينه) توانسته است دائما هر نسل را از لحاظ خصوصيات مختلف ارتقا بخشد.

در اين ميان آنچه شايد بتواند تا حدودي ما را در فهم اين مساله ياري كند مفهوميست به نام :

تصادف یا جهش :

هدف اصلي روش‌هاي هوشمند به كار گرفته شده در هوش مصنوعي يافتن پاسخ بهينه مسائل مهندسي است. به عنوان مثال اينكه چگونه يك موتور را طراحي كنيم تا بهترين بازدهي را داشته باشد يا چگونه بازوهاي يك ربات را محرك كنيم تا كوتاه‌ترين مسير را تا مقصد طي كند(دقت كنيد كه در صورت وجود مانع يافتن كوتاه‌ترين مسير ديگر به سادگي كشيدن يك خط راست بين مبدا و مقصد نيست) همگي مسائل بهينه‌سازي هستند.

 

 در مورد نكته دوم بايد بگوييم كه روش‌هاي رياضي بهينه‌سازي اغلب منجر به يك فرمول يا دستورالعمل خاص براي حل هر مسئله مي‌شوند. در حالي كه روش‌هاي هوشمند دستورالعمل‌هايي هستند كه به صورت كلي مي‌توانند در حل هر مسئله‌اي به كار گرفته شوند. اين نكته را پس از آشنايي با خود الگوريتم بيشتر و بهتر خواهيد ديد.

اما یک موجود چگونه قادر است که شکل و فرم موجودات بعد از خود را تعیین کند؟ برای اینکه جواب سوال را دریابیم، ابتدا باید فرآیند تولید مثل موجودات را بررسی کنیم.

در جریان تولید مثل یک موجود کروموزوم­های والدین موجود با یکدیگر ترکیب می­شوند و سلول تخم را تشکیل می دهند. تکثیر این سلول تخم منجر به تشکیل یک فرزند تقریباً مشابه  والدینش می­شود. این موجود ترکیبی از خصوصیات والدین خود را به همراه خواهد داشت. این روند باعث تکامل یک موجود می ­شود.

اما تا اینجای کار اتفاق خاصی که باعث ایجاد یک موجود جدید گردد به وقوع نپیوسته است. نکته کار اینجاست که در حین تشکیل سلول تخم تغییرات ناخواسته­ای درون کروموزوم(های) سلول بوجود می­آید. این تغییرات اگر کوچک باشند، در حین تکثیر سلول تخم و تشکیل موجود اصلی اصلاح می­شوند. اما تغییرات بزرگ اصلاح نمی­شوند و منجر به تشکیل یک موجود جدید می­شوند.

اگر موجود جدید (و بطور کلی فرزند) ایجاد شده نسبت به والدین در تقابل با محیط برتری داشته باشد، قطعاً در جریان زندگی موفق­تر است و امکان تولید مثل پیدا می­کند و در نتیجه می­تواند خصوصیات خوبش را به فرزندانش منتقل نماید. با توجه به اینکه این فرزندان نیز در تقابل با محیط موفق­تر هستند، امکان تولید مثل پیدا می­کنند.

با توجه به مطالب فوق متوجه می­شوید که سه فاکتور اصلی مبنای نظریه داروین را تشکیل می­دهند، این سه فاکتور عبارتند از:

  • تنوع: ترکیب شدن مشخصات والدین متفاوت باعث می­شود که خصوصیات خوب آنها ترکیب شود و یک موجود بهتر بوجود آید.
  • تصادف: عامل ایجاد تغییرات در موجودات فرزند
  • انتخاب: که توسط محیط انجام می­شود، به این معنی که موجودات با شایستگی پائین احتمال ادامه حیات و تولید مثل کمتری دارند. (بقای شایسته­ترین)

روند فوق و مخصوصاً سه فاکتور فوق مبنای کار دانشمندان رشته کامپیوتر قرار گرفت و در نتیجه الگوریتم­های ژنتیک بوجود آمدند. این روش در سال 1970 توسط John Holland معرفی گردید

این روشها با نام Evolutionary Algorithms نیز خوانده میشوند. پیشرفت این الگوریتم­ها باعث شد که کلاً مجموعه روشهای حل مساله با نام پردازش تکاملی بوجود بیاید.

پردازش تکاملی از شاخه­های زیر تشکیل شده­ است:

  1. الگوریتم­های ژنتیک (Genetic Algorithms)
  2. برنامه نویسی ژنتیک (Genetic Programming)
  3. استراتژیهای تکاملی (Evolutionary Strategies)
  4. برنامه نویسی تکاملی (Evolutionary Programming)


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,500 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 19,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file8_1978414_6789.zip256.8k