فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

آشنایی با دستگاههای PET SCAN

آشنایی با دستگاههای PET SCAN

 

 

 

 

 

 

نام محصول : تحقیق آشنایی با دستگاه های PET SCAN

فرمت : Word

حجم : 6.9 مگابایت

تعداد صفحات : 53

زبان : فارسی

سال گردآوری : 97

 

تاریخچه:

با افزایش هزینه های مراقبت از سلامتی، اغلب به واسطه ی استفاده از تکنولوژی پر هزینه برای تشخیص و درمان، و با وجود ابزار های تصویربرداری پزشکی مختلف، که هم اکنون برای تشخیص بالینی موجود هستند، معرفی یک تکنولوژی تصویربرداری گران قیمت و جدید، چه مزیتی می تواند داشته باشد؟ توموگرافی به وسیله ی گسیل پوزیترون (PET) ، یک تکنولوژی پزشکی است که با استفاده از رادیونوکلئید هایی با نیم عمر کوتاه (18F ،11C ،15O ،13N ،) و متصل به مولکول های بیولوژیکی به وسیله ی ایجاد تصویری از توزیع آن ها امکان تجسم فرآیند های سوخت و سازی بدن را ایجاد می کند. با استفاده از این ردیاب ها، به منظور تجسم زیست شیمیایی بدن انسان، این امکان وجود دارد تا اختلالات دستگاهی ایجاد شده توسط بیماری هایی مانند سرطان، نارسایی قلبی و بیماری های عصبی را مشاهده کرد. تغیرات زیست شیمیایی و مربوط به عملکرد بدن، اغلب قبل از هرگونه تغییر ساختاری اتفاق می افتد، لذا این تصاویر کاربردی می توانند قبل از تصاویر آناتومیکی سی تی اسکن ، ام آرآی ، و یا اسکن های فراصوتی ، در اغلب رویداد ها، بیماری را نشان دهند.

 

 

متداول ترین ردیاب مورد استفاده، 18F است، که امکان بررسی تغییرات در سوخت و ساز گلوکز که مشخصه ی رخ دادن در سلول های سرطانی است، را به وجود می آورد. همچنین می تواند، غیر عادی بودن مناطقی از بدن که ترجیحاً از گلوکز به عنوان منبع انرژی استفاده می کنند مانند مغز، عضله میوکارد قلب وغیره را نشان دهد. مولکول های دیگر که در ارزیابی بیماری نقش دارند )مانند آمینواسید ها، پورین ها و پریمیدین ها به خوبی ردیاب هایی که گردش خون و کمبود اکسیژن بافت را نشان می دهند نیز می توانند برچسب دار شوند. این رادیو نوکلئید های با نیم عمرکوتاه، با استفاده از شتاب دهنده ها ساخته شده و سپس با استفاده از روش های شیمیایی سریع به مولکول های بیولوژیکی متصل می شوند. تصویربرداری به وسیله ی مواد رادیواکتیو، شامل تصویربرداری دو وجهی )مسطح( از بدن توسط یک آشکارساز سوسوزن ، توموگرافی به وسیله ی تک فوتون های گسیلی و توموگرافی به وسیله ی گسیل پوزیترون ، یک روش ردیابی است که در آن یک مقدار جزئی از یک رادیودارو برای نشان دادن عملکرد فیزیولوژیکی بیمار وارد بدن می شود. در کلینیک ها، تصاویر رادیونو کلئیدها برای ارزیابی عملکرد فیزیولوژیکی بافت ها، اندام ها و سیستم های اندامی تفسیر می شوند و یا می توانند فرآیند های زیستی )شیمیایی( و فیزیولوژیکی مهم در کاربرد های کلینیکی و تحقیقاتی را از نظر کمی ارزیابی کنند. پزشکی هسته ای بر پایه ی اندازه گیری های غیر تهاجمی قرار دارد که این اندازه گیری ها با چشمه های تابشی و آشکارساز های خارجی )نسبت به نوع داخلی آن ها( انجام می شود، که در آن این امکان وجود ندارد که اندازه گیری رادیونوکلئید از بافت های نزدیک و پیرامون یا اختلال ناشی از جذب رادیونوکلئید در نواحی که مد نظر نیستند جدا شود. میزان حساسیت در مطالعات ردیاب ها در محیط زنده به وسیله ی PET که از یک موازی سازی الکترونیکی استفاده می کند بسیار بهتر بدست می آید و در نتیجه برای آشکارسازی فوتون های حاصل از فنا در یک محدوده ی عریض زاویه ای عمل می کند. به طور کلی می توان گفت: حساسیت دستگاه PET نسبت به SPECT، به ازای هر تجزیه )فروپاشی(، با میدان های دید ، قابل مقایسه از نظر بزرگی، دو برابر بیشتر است. همچنین PET این مزیت را داردکه با آشکارسازی رادیودارو هایی با نیم عمر فیزیکی کوتاه و ثابت واپاشی زیاد این امکان را به وجود می آورد که مطالعات تحقیقاتی و کلینیکی در یک دوز تابشی پائین و با غلظت های مولکولی کم ردیاب انجام شوند.

 

 

مقدمه:

دستگاه (PET: Positron Emission Tomography) یا بعبارتی دستگاه بارش نگاری با نشر پوزیترون یکی از سیستمهای پیشرفته تصویربرداری می باشد که توانمندیهای بی نظیری در تشخیص بیماریهای سرطان، مغز و اعصاب و قلب و عروق دارد . بدلیل نیمه عمر بسیار کم مواد رادیواکتیو کاربردی در PET، تولید رادیوداروها باید توسط سیکلوترون در مجاورت مرکز PET و یا در محلی نزدیک آن انجام شود. بزرگترین مزیت پت اسکن، در مقایسه با MRI اسکن و یا گرافی با اشعه ایکس، این است که میتواند عملکرد بدن بیمار را نسبت به آنچه به ظاهر سالم میآید نشان بدهد.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 11,000 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 22,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
pet1_1976055_7334.zip6.7 MB