فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

حافظه PPT

حافظه PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت حافظه 

فرمت : PPT

حجم : 0.1 مگابایت

تعداد اسلاید : 16

زبان : فارسی

سال گردآوری : 96

 

ثبت حسی (حافظه حسی) 
ثبت حسی نخستین مرحله خبر پردازی است .به ثبت حسی ،گاهی مخزن حسی و حافظه حسی نیز گفته می شود . محرکهای محیطی (نور،صدا،حرارت،بو،و جز اینها)به طور دائم بر گیرنده های حسی ما اثر میگذارند.الگوهای فعالیت عصبی که به هنگام رسیدن محرکها به گیرنده ها تشکیل میشوند ،پس از قطع تاثیر محرک ،برای مدت بسیار کوتاهی (یک تا سه ثانیه)حفظ میشوند .اما در همین فاصله  کوتاه ما فرصت انتخاب اطلاعات رابرای انتقال به حافظه کوتاه مدت داریم . برای روشن شدن موضوع ،با انگشت خود به بازویتان ضربه بزنید و احساس آنی آن را تجربه کنید.بعد ضربه زدن را متوقف کنید و ببینید چگونه احساس به سرعت از بین می رود . ابتدا شما احساس واقعی ضربه راحس می کنید ،اما بعد تنها به یاد می آورید که به بازویتان ضربه زده اید .در این آزمایش ،درونداد حسی تنها برای مدتی بسیار کوتاه (حداکثر همان سه ثانیه)دست نخورده حفظ می شوند .
در ثبت حسی نسخه دقیقی از اطلاعات حسی ذخیره میشود. برخی صاحب نظران بر این عقیده اند که برای هر یک از حواس ما یک ثبت حسی جداگانه وجود دارد . با وجود این ،حواس دیداری و شنیداری  بیشترین مقدار اطلاعات محیطی را به ما می رسانند . ثبت حسی منطبق با حس بینایی را مخزن تصویری و ثبت حسی منطبق با حس شنوایی را مخزن پژواکی نامیده اند .  
همزمان اطلاعات بسیار زیادی حس می شوند و همه آنها در مخزن حسی ثبت می گردند . ما در هر لحظه اطلاعاتی بسیار فراتر از آنچه بتوانیم به یاد آوریم دریافت می نماییم . با این حال ،تنها اطلاعاتی که مورد توجه مان قرار می گیرند حفظ میشوند ،به سخن دیگر ،آن بخش از اطلاعات موجود در مخزن حسی که مورد توجه قرار می گیرند وارد حافظه کوتاه مدت می شوند .،ولی بقیه اطلاعات از این مخزن حذف  یا فراموش می شوند . پس نخستین عامل مهم در یادگیری توجه یا دقت(ادراک) است ،یعنی تمرکز انتخابی بر روی بخشی از اطلاعاتی که به مخزن حسی وارد می شوند .

 

ادراک:ما از راه توجه کردن به بعضی امور و بی توجهی به بعضی امور دیگر تصمیمی می گیریم که تنها آنچه را که می خو اهیم ادراک کنیم انتخاب نماییم . بنابراین ،توجه یا دقت در ادراک اطلاعات و  انتقال آنها به حافظه کوتاه مدت و از آنجا به حافظه دراز مدت نقش اساسی به عهده دارد .ادراک یعنی نسبت دادن معنی به اطلاعات حسی.
حافظه کوتاه مدت یا حافظه فعال:
بر خلاف ثبت حسی که در آن اطلاعات  دقیقآ مطابق با محرکهای حسی ذخیره می شوند ،در حافظه کوتاه مدت ،اطلاعات به صورت رمز در می آیند(رمز گردانی می شوند).
در حافظه کوتاه مدت ،اطلاعات عمد تآ به شکل صوتی یا شنیداری رمز گردانی می شوند،اما این حافظه از رمزهای دیگری چون رمز های دیداری و معنایی نیز استفاده می کند. برای نمونه ،وقتی که ما به شماره تلفنی نگاه می کنیم و تا لحظه گرفتن شماره آن را حفظ می نماییم یکی از کار های زیر را انجام می دهیم :یا یک تصویر ذهنی از آن شماره به خاطر می سپاریم(رمز دیداری)؛یا صدای ارقام را حفظ می کنیم (رمز شنیداری)؛یا نوعی معنی به آن شماره می دهیم مثلآ آن را با یک شماره آشنا تداعی می کنیم(رمز معنایی) علاوه بر اینها ،رمز های مربوط به سایر حواس ،مانند لامسه و بو یایی،نیز در حافظه کوتاه مدت ذخیره می وند. مثلا بوی شیر ترشیده تا چند ثانیه پس از تجربه کردن آن در یاد ما می ماند.
اطلاعات وارد شده به حافظه کوتاه مدت برای حداکثر 30 ثانیه باقی می مانند و پس از آن فراموش می شوند (از این حافظه حذف می شوند).اگر بخو اهیم اطلاعات موجود در این حافظه را برای مدت زمان بیشتری نگه داریم باید از استراتژی یا راهبرد تکرار یا مرور ذهنی کمک بگیریم.تا زمانی که اطلاعات تکرار یا مرور می شوند در حافظه کوتاه مدت باقی می مانند . تکرار یا مرور برای اطلاعاتی مفید است که صرفا میخوا هیم آنها را مورد استفاده قرار دهیم و بعد فراموششان نماییم، مانند شماره تلفنی که نیازی به حفظ کردن آن نداریم ،اما از زمانی که آن را می بینیم یا می شنویم تا زمانی که آن را می گیریم باید در حا فظه کوتاه مدت ما نگهداری شود.
معمولا اطلاعات از دو منبع مختلف وارد حافظه کوتاه مدت می شوند :
1-مخزن حسی
2-حافظه دراز مدت
غالبا اطلاعات به طور همزمان از این دو مخزن وارد حافظه کوتاه مدت میشوند .برای مثال ،وقتی که ما یک پرنده مثلا سار را می بینیم،مخزن حسی ما تصویر ذهنی این محرک را به حافظه کوتاه مدت می فرستد . در همین حال ،ممکن است که ما ،به طور ناهشیار ،در حافظه دراز مدت خود به جستجو بپردازیم تا اطلاعات مربوط به پرندگان را بیابیم و از این طریق پرنده مورد نظر را به عنوان یک سار شناسایی کنیم. همرا با این شناسایی ،ممکن است اطلاعات دیگری درباره سارها به حافظه کوتاه مدت ما بیایند ،از جمله خاطرات تجارب گذشته ما درباره سارها یا احساس ما نسبت به این پرندگان . همه این اطلاعات در طول زندگی ما تدریجا به حافظه دراز مدت وارد شده اند ،و اینک از طریق پردازش ذهنی منظره سار به حافظه کوتاه مدت ما رسیده و به صورت هشیار یا آگاهانه در آمده اند .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 14,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file6_1953306_8312.zip67.2k