تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. در صورتیکه محصول مورد نظر شما در این فروشگاه وجود ندارد می توانید از طریق آدرس ایمیل زیر ، محصول خود را سفارش دهید: mataleb.mofid@gmail.com .......................... اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.............................. گروه تلگرام : Yon.ir/76hfi

قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی PPT

قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و آیین نامه اجرایی آن

فرمت : PPT

تعداد اسلاید : 183

زبان : فارسی

حجم فایل : 2.7 مگابایت

سال گردآوری : 96

 

مقدمه:

در دو دهه اخیر، توجه به موضوعاتی نظیر بهره وری پایین آب و زمین، تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تحمیل هزینه های سنگین به کشور، بابت واردات برخی محصولات زراعی و باغی و .... مسئولین را بر آن داشته تا به موضوع خرد شدن و تغییر کاربری اراضی به شکلی واقع بینانه تر نگریسته و با وضع قوانینی ،نظیر حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها و جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی ،سیاست هایی را اتخاذ نمایند تا از نابودی هر چه بیشتر اراضی کشاورزی که در آینده ای نه چندان دور، امنیت غذایی کشور را با مخاطره جدی روبرو خواهد کرد، ممانعت بعمل آورند. در همین راستا دو وظیفه  مهم و اساسی:

   الف) یکپارچگی  وجلوگیری ازخرد شدن اراضی کشاورزی

      ب)حفظ کاربری اراضی زراعی وباغ ها

به سازمان امور اراضی کشور ، محول شده است که مجری آن دفاتریکپارچگی و بهره وری اراضی کشاورزی  وحفظ کاربری اراضی زراعی وباغ ها می باشند.     

تعاریف

اراضی کشاورزی :

تمامی اراضی متعلق به اشخاص واراضی اوقافی واقع درخارج ازمحدوده شهرها اعم ازباغ ها ، نهالستان ها ، اراضی زیرکشت آبی ، دیم وآیش که درآنها محصولات زراعی ، باغی ، دامی وشیلاتی تولید می گردد.

 

خردشدن اراضی کشاورزی :

تفکیک ، افراز ، تقسیم وهرگونه اقدام حقوقی نظیرصدورسند وهمچنین اقدامات عملی از قبیل دیوارکشی ، فنس کشی وقطعه بندی که به کوچک شدن اراضی کشاورزی به کمترازحدنصاب های فنی واقتصادی منجرمی شود.

 تجمیع :

اقدامات ثبتی جهت صدورسند واحد برای اراضی متصل به هم .

 

 کارگروه ملی یکپارچه سازی وجلوگیری ازخردشدن اراضی کشاورزی:

کمیته ای به منظور هماهنگی و ساماندهی امور مربوط به تجمیع و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی و تصمیم گیری در خصوص میزان و نحوه اعطای مشوق ها

تفكيك:

عبارت است از تقسيم مال غيرمنقول به قطعات كوچكتر*.

افراز:

عبارت است از جدا كردن سهم مشاع شريك يا شركاء و يا تقسيم مال غيرمنقول مشاع بين شركاء به نسبت سهم آنها ** .

تفکیک شامل اموال غیرمشاعی و مشاعی می‌شود و اگر مال مشاعی باشد پس از قطعه قطعه شدن،سهم هر کس در قطعه‌های جدید هم تثبیت است. ولی افراز خارج کردن سهم مشاعی و دادن آن به مالک آن است

تفاوت تفکیک و افراز

١- تفکیک شامل اموال مشاعی و غیرمشاعی می شود و اگر مال مشاعی باشد پس از قطعه قطعه شدن،سهم هر کس در قطعه های جدید هم تثبیت است. ولی افراز خارج کردن سهم مشاعی و دادن آن به مالک آن است. مثلا فردی که مالک 10 سهم از یک زمین است پس از افراز میزان زمینی برابر 10 سهم از کل زمین به او داده می‌شود.

 

٢- تفکیک فقط تقسیم ملک است؛ اما افراز تقسیم ملک توام با تعیین سهام مالکان مشاعی است و قطعات افرازی به نسبت سهم مالک مشاع به آنان اختصاص می‌یابد. به همین دلیل حالت اشاعه در افراز ضرورت دارد؛ولی در تفکیک این ضرورت نیست و مالک می‌تواند ملک خود را با رعایت مقررات حاکم بر تفکیک (نظیر ضوابط و مقررات شهرداری) به هر ترتیبی که می‌خواهد تفکیک کند.

 

 پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file50_1951537_5729.zip2.5 MB