تازه های علمی آموزشی مجازی

دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. در صورتیکه محصول مورد نظر شما در این فروشگاه وجود ندارد می توانید از طریق آدرس ایمیل زیر ، محصول خود را سفارش دهید: mataleb.mofid@gmail.com .......................... اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.............................. گروه تلگرام : Yon.ir/76hfi

آسیب شناسی ورزشی PPT

آسیب شناسی ورزشی PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت آسیب شناسی ورزشی  

فرمت : PPT

تعداد اسلاید : 220

زبان : فارسی

حجم فایل : 10.9 مگابایت

سال گردآوری : 95

 

آسيبهاي عضلاني‌

     عضله قدرت لازم براي حركت بدن را فراهم مي‌كند. عضله با استحكام زيادي توسط تاندون خود به استخوان چسبيده و به واسطة انقباض عضلاني‌، استخوانهاي بدن حركت مي‌كنند. كار عضلاني در هنگام فعاليت ورزشي چندين برابر مي‌شود. به عنوان مثال در هنگام شوت زدن عضلات پا با نيرويي چندين برابر بيشتر از راه رفتن منقبض مي‌شوند و در طي چندين ساعت راه رفتن يا دويدن اين عضله است كه وضعيت بدن را حفظ مي‌كند.

          انقباض عضلاني پاسخي است كه به يك رفلكس نخاعي مربوط مي‌شود. به اين معني كه در صورت نياز به انقباض يا حركت بدن‌، نخاع خود به تنهايي و يا با دستوراتي كه از قشر مغز دريافت مي‌كند پيامي ارسال مي‌دارد كه طي آن عضله را وادار به انقباض مي‌كند.

          گاهي نيز پيامهايي از سمت عضله به نخاع و مغز مي‌رسد به اين شكل كه گيرنده‌هاي حسي موجود در عضله تحريك شده و پيام خود را به سطوح كنترل بالا مي‌رسانند كه در پاسخ به صورت رفلكس عضله منقض مي‌شود واين دليل اصلي انقباض و پس كشيدن دست يا پا در هنگام تماس با يك جسم تيز و برنده يا يك جسم داغ مي‌باشد.

 

     عضله از عروق خوني نسبتاً زيادي برخوردار است‌. اين عروق وضعيت تغذيه و ترميم در مقابل ضايعات عضله را بهبود مي‌بخشد. و به دنبال تمرين‌، عروقي كه در حالت عادي نقشي در جريان خون ايفا نمي‌كنند از حالت غيرفعال خارج شده و نهايتاً با تسريع پديدة خون رساني قدرت عضله تشديد مي‌شود و در طولاني مدت حجم عضله هم افزايش مي‌يابد.

     عضلات معمولاً به دنبال ضربات مستقيم دچار ضايعه مي‌شوند و اين ضربات اثراتي همچون كبودي و پارگي در عضله به جا مي‌گذارند.

     به اين ترتيب ضايعات و آسيبهاي عضلاني را به دو گروه كلي پارگي عضله و هماتوم عضله مورد بررسي قرار مي‌دهيم‌.

پارگي عضله‌

           پارگي عضله به دنبال دو مكانيسم و نيرو انجام مي‌شود ابتدا نيرويي كه ناشي از كشش بيش از حد عضله مي‌باشد و اين نيرو از قدرت و ظرفيت عضله در مقابل كشش بيشتر است .

          از اين نيرو تحت عنوان كشش ياد مي‌كنيم‌. و نيروي ديگري كه باعث پارگي عضله مي‌شود نيروي تراكمي‌(فشاري‌) ناميده مي‌شود. كه به دنبال يك ضربة مستقيم با قدرت زياد عضله حايل بين نيرو و تكيه‌گاهي قرار گرفته و نيرو باعث پارگي در الياف عضلاني مي‌شود. به زبان ساده پارگي نوع اول به دنبال كشش بيش از حد و پارگي نوع دوم در اثر ضربه ايجاد مي‌شود.پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file5_1939534_1679.zip9.8 MB