powerpoint پروژه ورود

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. در صورتیکه محصول مورد نظر شما در این فروشگاه وجود ندارد می توانید از طریق آدرس ایمیل زیر ، محصول خود را سفارش دهید: mataleb.mofid@gmail.com .......................... اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر از حسن انتخاب شما

عنوان : بررسی کنترل PH پساب صنعتی بروش کنترل فازی

عنوان : بررسی کنترل PH پساب صنعتی بروش کنترل فازی

 

 

 

 

 

 

نام محصول : بررسی کنترل PH پساب صنعتی بروش کنترل فازی

فرمت :word

حجم : 1.6 مگابایت

تعداد صفحات : 45

زبان : فارسی

سال گردآوری : 1395

 

تقاضا جهت استفاده از استراتژی های کنترل پیشرفته در صنایع فرایندی بخاطر پیچیدگی طبیعت فرایندهای صنعتی هرروز درحال افزایش هست.این تقاضا همچنین جهت افزایش کیفیت محصول و فاکتورهای زیست محیطی افزایش یافته است.یک نمونه از این فرایندهای پیچیده فرایند خنثی سازی ph  میباشد.واحد ختثی سازی PH  درخیلی از صنایع خصوصا صنایع نفت وگاز وجود دارد . فرایندی که درآن اسید و باز به سیالی که قرار است خنثی شود اضافه میشود تا ph  درحد تعیین شده (معمولا 7) قرارگیرد را به عنوان کنترل PH  معروف هست.کنترلر باید طوری طراحی شود که PH مورد نظر درخروجی ظاهر شود.فرایند خنثی سازی دارای مشخصه بسیار غیرخطی ومتغیر بازمان است که گین آن درچندین ناحیه مقادیر بسیارمتفاوتی دارد.این خصوصیت به وضوح درنمودار تیتراسیون دیده میشود.بهمین دلیل نمیتوان یک مدل دقیق ریاضی برای فرایند خنثی سازی بدست آورد.درنتیجه کنترل آن مشکل هست و این بستگی به تکنیک های کنترل غیرخطی دارد.کنترلر هایی که بر مبنای غیرفازی و شبکه های عصبی بنانهاده شده اند درمقایسه با کنترلر های کلاسیک کارایی بهتری دارند.کنترلرهای  PI سنتی بدرستی قادر به کنترل سیستم های غیرخطی نمیباشند.کنترلر فازی انتخاب مناسب تر نسبت به کنترلر کلاسیک PI  میباشد.

 

کنترل PH نقش مهمی در بسیاری از واحدهای صنعتی مدرن با توجه به مقررات زیست محیطی سخت، ایفا می کند.  کنترل PH در بسیاری از صنایع فرآیند های شیمیایی و بیوتکنولوژی، به ویژه در تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب و فرآیندهای تخمیر بسیار مهم است. بسیاری از فرآیندها، ویژگی های بسیار بسیار غیر خطی و متغیر با زمان در پاسخ PH نشان می دهند، از آنجا که افزایش آنها می تواند چند صد بار بیش از یک محدوده pH کوچک را تغییر دهد. بین این فرآیندها، کنترل PH در خنثی سازی پساب صنعتی اغلب مورد توجه است.

درمراحل پساب های صنعتی بعد ازواحدخنثی سازی واحد بیولیژیکی قراردارد که درآن تجزیه مواد آلی بوسیله میکروارگانیزمها صورت میگیرد. این میکروارگانیزمها به PH  مایع حساس هستند .  بنابراین برای زنده ماندن این میکروارگانیزمها ph باید درمحدوده  استاندارد قرار گیرد و کنترل  شود . بنابراین پساب خروچی از واحد تصویه پساب باید ph  ای قابل قبول داشته باشد که به محیط و بشر لطمه وارد نکند. معمولا  محدود قابل قبول 6تا8 میباشد. بنابراین خنثی سازی ph بسیارحیاتی میباشد. بخاطر خاصیبت غیرخطی شدید  ph و همین متغیربازمان بودن آن کنترل مقدار ph مشکل است. روش های کنترل سنتی بیشتر جهت کنترل های خطی مورد استفاده قرارمیگیرند و توانایی کنترل مطلوب پروسه های غیر خطی متغیربازمان را ندارند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file36_1920820_8938.zip1.6 MB

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

نظرسنجی

آیا محصول مورد نظر خود را در این فروشگاه یافتید؟
کدام مورد شما را در خرید اینترنتی یاری می کند؟