فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

نظام های اداری تطبیقی پیشرفته

نظام های اداری تطبیقی پیشرفته

 

 

 

 

 

نام محصول : نظام های اداری تطبیقی پیشرفته

فرمت : Word

حجم :806 کیلوبایت

تعداد صفحات: 187

زبان : فارسی 

سال گردآوری :1395

 

مقدمه‌ای بر مطالعات تطبیقی در مدیریت

در این مقاله تلاش گردیده است تا پیرامون مفاهیم، تاریخچه، اهمیت، دیدگاه‌ها و متدلوژی‌های مطالعات تطبیقی در مدیریت توضیحات لازم داده شود. ارتباط میان رشته تطبیقی و سایر رشته‌های مرتبط مورد تأمل واقع شده و تأثیر پیشرفت‌های حاصله در رشته‌های مختلف و تکامل و توسعه مدیریت تطبیقی مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین به محدودیت‌های متداول در روش‌های تحقیق مدیریت تطبیقی اشاره گردید، و بر اهمیت نگرش سیستمی در اینگونه مطالعات تأکید شده است. علاوه  بر آن اهمیت نقش فرهنگ در مطالعات و پژوهش‌های مدیریت تطبیقی خاطر نشان گردیده و ضمن اشاره به تعابیر ناصحیحی که از فرهنگ به عمل آمده مفهوم کاملتر و دقیقتر آن بیان گردیده است. نهایتاً به تشریح شیوه‌های مناسب‌تری که می‌توان در بررسی‌ها و پژوهش‌های مدیریت تطبیقی مورد عمل قرارداد پرداخته است.

در یک تعریف کلی مدیریت.تطبیقی مطالعه وجوه اشتراک و افتراق میان سیستم های مدیریت از ابعاد و جنبه های گوناگون است. چنین مطالعاتی می تواند میان سازمان های مختلف مانند سازمان های انتفاعی و غیر انتفاعی تولیدی و غیر تولیدی بزرگ و کوچک موفق و نا موفق در کشورها و جوامع گوناگون انجام پذیرد در اینجا تعریفی متداول از مدیریت تطبیقی یعنی:مطالعه سازمان ها در جوامع و فرهنگهای مختلف مورد توجه  قرار گرفته است.

در این مقاله دو دیدگاه به صورت ترکیبی در مطالعه تطبیقی توصیه می شود: دیدگاه اول نظرگاه کلی گرا یا نگرش سیستمی است که در سطح در سطح کلان به مطالعه تطبیقی می نگرد  و دیدگاه دوم مطالعه سازمان در سطح خرد می باشد. (موضوع مطالعه در دیدگاه اول محیط های گوناگونی است که  سازمان ها را احاطه کرده اند و در دیدگاه دوم خود سازمان و عوامل متشکله آن اعم از عوامل ساختاری یا رفتاری مورد بررسی واقع می شوند. در نگرش نظام گرا عواملی چون محیط فرهنگی و ارزشی، زمینه های سیاسی و اجتماعی، نظام قانونی، نظام گرا عواملی چون محیط فرهنگی و ارزشی، زمینه های سیاسی و اجتماعی، نظام قانونی، نظام اقتصادی، دانش فنی، ارتباطات و ساختار صنعتی مد نظر قرار می گیرند. در نگرش سازمانی یا سطح خرد، سبک مدیریت، نگرش ها، ساختار سازمانی، فرآیند عملکردهای سازمان و سیاست های آن به محک آزمون تطبیقی نهاده می شوند.

علل پرداختن به مطالعات مدیریت تطبیقی

برای انجام مطالعات تطبیقی حداقل پنج دلیل وجود دارد. اول اینکه  ما در یک دنیای بهم وابسته زندگی می کنیم در سال 1971 حدود 30 درصد از تولیدات اقتصادی دنیا، از طریق فعالیت های تجاری بین المللی عاید گردید که غالباً آنها را می توان به شرکت های چند ملیتی که در کشورهای مختلف دنیا فعالیت می کنند نسبت داد. برای مدیران اینگونه شرکت ها یی مهم است که ویژگی های تجاری – اقتصادی- سیاسی و فرهنگی کشورها را بشناسد. حتی برای مدیران شرکت ها و مؤسسات داخلی لازم است که دائماً به زمینه های جهانی بیاندیشند. تجربه نشان داده است که صنایع داخلی کشورها تحت تأثیر رقابت های خارجی قرار دارند و عدم توجه به عوامل برون مرزی موجب اشکالات عمده در بقای سازمان می شود. به طور کلی امروزه هیچ موسسه و یا صنعتی از رقابت خارجی مصون نمی باشد. و به همین جهت بر کلیه مدیران است که تفکر و نگرشی جهانی داشته و به محیط خارجی خود توجه کافی معطوف نمایند.

دلیل دوم اینکه نگرش تطبیقی در استنباطات و ادراکات ما نقشی اساسی ایفا می کند. ما هر پدیده ای را در ارتباط با پدیده ای دیگر سنجیده و ادراک می نمائیم. دیدگاه تطبیقی یک دیدگاه عمومی و جهان شمول است و تنها به رشته مدیریت محدود نمی شود، بلکه در سایر رشته های علمی چون اقتصاد، جامعه شناسی، روانشناسی، حقوق، تعلیم و تربیت، مذهب وادبیات مورد استفاده، قرار می گیرد.

ثالثاً مطالعه فرهنگ ها و یا سیستم های مختلف، محدودیت های فکری ناشی از انحصار در قالب فرهنگ ملی را می زداید و ما را به سوی ادراکی فراتر از آن سوق می دهد مطالعات تطبیقی شناخت صحیح و حساسیت لازم به منظور تغییر در فعالیت های انسانی را که برای پیشبرد امور توسط مردم ضروری است تقویت می نماید.

رابعاً: مطالعات مدیریت تطبیقی پایه علمی را با گسترش میزان متغیرها در حوزه مطالعاتی وسیع می نماید. مثلا فرهنگ های مختلف را می توان در قالب یک پیوستار در نظر گرفت و با متغیرهای مختلف بررسی نمود. هر فرهنگ تنها نشاندهندۀ یک حیطه محدود از ویژگی ها در آن پیوستار بوده و با انتخاب دقیق فرهنگ ها می توان ویژگی های آنها را بازشناخت.

و بالاخره پنجمین و مهمترین دلیل مطالعات تطبیقی این است که به فرد امکان می دهد فرهنگ و محیط خود را تمیز داده و به درستی احساس نماید. افراد غالباً نسبت به فرهنگ خود آگاهی ندارند چرا که آن را عادی شمرده و بدیهی می پندارند. در حقیقت مادامیکه مطالعه مطالعه سازمان و مدیریت محدود به بررسی یک جامعه خاص باشد نقش ؟؟؟؟؟ و فرهنگ در نزد پژوهشگران مدیریت تطبیقی بودند که اهمیت فرهنگ و محیط را به عنوان عوامل حیاتی و حساس در مطالعه نظام های مدیریت مطرح نمودند.

پر واضح است که مطالعه مدیریت تطبیقی برای تمامی مدیران و دانشجویان مدیریت ضروری است. جهان به هم وابسته کنونی مدیرانی را می طلبد که جهانی بیاندیشند و جهانی برنامه ریزی نمایند. همانطوری که "باکلی"می گوید تفکر جهانی اجبار حاکم بر جهان اقتصادی – بازرگانی امروز است. مطالعات مدیریت تطبیقی می تواند یک چارچوب فکری جهانی را بنا نهد که مرکز چنین تفکری باشد.

بررسی تاریخی

پژوهشگران مسائل سازمانی و اقتصادی سال ها به دنبال یک قاعده و قانون جهان شمول بودند. تا سال های اخیر پژوهگشران این رشته ها نقش پر اهمیت محیط و فرهنگ را فراموش کرده و یا به طور سطحی با آن برخورد می نمودند. در این زمینه تلاش اصلی یافتن نوعی همبستگی میان جوامع بود که قابلیت کاربرد جهان شمول داشته باشد. پژوهشگران مدیریت تطبیقی اولین کسانی بودند که اهمیت محیط در مطالعه نظام های سازمانی را شناساندند.


 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,750 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 15,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file200_1713634_6696.zip161.6k