فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

تست های تشخيصی در اندودنتیکس

تست های تشخيصی در اندودنتیکس

 

 

 

 

 

 

نام محصول : پروژه تست های تشخيصی در اندودنتیکس

فرمت : Word

حجم : 0.2 مگابایت

تعداد صفحات: 23

زبان : فارسی

سال گردآوری : 1394

 

 

قبل از شروع درمان در علم اندو، ابتدا بايد براساس علائم و سمپتوم ها و تاريخچه اي كه از بيمار تهيه مي شود به اطلاعات كافي جهت تشخيص مناسب  دست يافت و اين اطلاعات با معاينات و تستهاي كلينيك بدست مي آيد. شايد پرسنل دندانپزشكي را بتوان جهت انجام اعمال معمول دندانپزشكي آموزش داد اما علم و مهارت دندانپزشك وي را از ساير افراد معمولي جدا مي سازد.

تشخيص مناسب بستگي به اطلاعات، تجر به و وسايل كافي معاينه دارد. تشخيص افتراقي اختلالات و دردهاي دهاني صورتي پيچيده و مشكل است و مي تواند سبب اشتباه شود. از طرفي ساختمانها و بافتهايي نظير فكها، سينوسها، گوش، مفصل تمپورو منديبولر، عضلات جونده، سيستم بويايي و بينايي و عروق خوني ممكن است دردهايي مشابه دردهاي دنداني ايجاد كنند. حالتهاي پاتولوژيكي نظير نورالژي،  مالتيپل اسكلروز، ايسكمي ميوكارديال و ناراحتيهاي روحي نيز ممكن است سمپتوم هاي مشابه دردهاي دنداني داشته باشند.

لذا معاينات كلينيكي و راديوگرافيك يا معاينات پاراكلينيكي در تشخيص افتراقي منشاء درد موثر خواهد بود.

 هدف از تشخیص: تعیین مشکل بیمار و تعیین علت بروز مشکل برای بیمار است. به این ترتیب می‌توان تعیین نمود که چه درمانی برای بیمار مفید خواهد بود.

تشخیص را می‌توان به 5 مرحله تقسیم نمود.

  • بیمار در مورد علت مراجعه توضیح می‌دهد.
  • دندانپزشک در مورد علائم بیماری و تاریخچه‌ای که موجب مراجعه شده است، سوال میکند.
  • دندانپزشک تستهای کلینیکی و بالینی را انجام می‌دهد.
  • دندانپزشک بین یافته های بالینی و علائمی که بیمار توضیح داده ارتباط برقرار می‌کند و به چند مورد تشخیص افتراقی می‌رسد.
  • نهایتاً دندانپزشک با تفسیر یافته ها به یک تشخیص قطعی می‌رسد.

جمع‌آوری این اطلاعات با افزایش یک مسیر معاینه منظم و برنامه‌ریزی شده اصولی قابل حصول خواهد بود، لذا دندانپزشک باید به خوبی به پرسشهای لازم آگاهی داشته باشد و روند منطقی و صحیحی را برای طرح سوالات انتخاب کند.

در مسیر تشخیص با طرح پرسش‌های دقیق و هدفمند اطلاعاتی در مورد علائم و نشانه‌های بیماری به کمک تستهای تشخیصی به دست می‌آید و در مرحله دوم می‌توان با ایجاد شرایطی که منجر به تکرار شکایت اصلی بیمار می‌شود به تشخیص قطعی نزدیکتر شد. اما بیمار باید بداند که تستهای تشخیصی تنها راه تعیین بیماری وی و شروع درمان نیست، بلکه نهایتاً این دندانپزشک است که نتایج را تفسیر می‌نماید و طرح درمان را مشخص می‌کند.

 ملزومات اولیه تشخیص برای دندانپزشک شامل : 1- علم و آگاهی کافی و به روز            2- توجه کافی به بیمار داشتن صبر و حوصله در قبال وی 3- بکارگیری تمام حواس جهت جهت انجام دقیق معاینه می‌باشد.

            اما باید در نظر داشت نه علم و نه هنر معاینه هیچ یک به تنهایی برای دستیابی به تشخیص صحیح کفایت نمی‌کند و دستیابی به تشخیص دقیق نیاز به آگاهی، مهارت و توانایی تفسیر در آن واحد دارد.

مراحل معاینه

شكايت اصلي بيمار:  شامل مشكلاتي است كه از جانب بيمار و با زبان و بيان خودش عنوان مي شود و حتي الامكان بايد اظهارات بيمار را با همان كلماتي كه بيان مي كند ثبت نمود.

 

تاريخچه سلامتي:  پرونده تاريخچه سلامتي بيمار شامل تاريخچه پزشكي و دندانپزشكي و داروهايي كه بيمار مصرف مي كند و شكايت اصلي و بيماري موجود مي باشد.

سابقه اي از درد قبلي وجود دارد يا نه،  همگي به تشخيص نهايي دندانپزشك كمك خواهد نمود. ضمن اينكه اين مرحله در واقع همان معاينه سوبژكتيو بيمار خواهد بود.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,750 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 15,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file5_1690287_8981.zip34.5k