فروشگاه تخصصی تازه های علمی آموزشی مجازی

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی, دانلود مجموعه عظیمی از فایل های آموزشی , دانشجویی , تحقیقاتی و متفرقه

پروژه تخفیف کرونایی powerpoint

اطلاعیه فروشگاه

از این که فروشگاه ما را جهت بازدید و جستجوی محصول مورد نظر خود انتخاب کرده اید ، بی نهایت سپاسگذاریم. اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

مقرنس PPT

مقرنس PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت مقرنس

فرمت : PPT

حجم : 20 مگابایت

تعداد اسلاید : 47 

زبان : فارسی

سال گردآوری : 1395

 

مقدمه

معماران گذشته همواره و مشتاقانه در پی پیوند زمین و آسمان بودند و برای وصل آنها به یکدیگر شیوه های نوینی را جستجو می کردند. یکی از این روشها در معماری عارفانه ایرانی وساطت رنگ و نقش در پیوند مربع و دایره بود. در این شیوه نقوش اسلیمی مارپیچ و به رنگهای متنوع سطوح لازم را منقوش و رنگین می ساخت. ابزار تحقق رنگ و نقش در معماری معمولا کاشی بود.

کاشی هایی که به صورت تکه تکه ( معرق) با نقشهای پیچ در پیچ و رنگارنگ ازپایه داخل گنبدآغاز می شد وتا شمسه های گنبد(خورشید تیزه گنبد ) تداوم می یافت . برای بیننده این بنا ها ، عامل رنگ و خط بمثابه اکسیری عمل می کرد که به بهترین وجه چشم بیننده را از روی سایه ها به دنبال خود تا قله گنبدی آسمان می کشاند.

 

شیوه دیگری که معماران ایرانی در فرایند تربیع دایره به کار می گرفتند مقرنس کاری بود. در حقیقت مقرنس ترکیبی از طاقدیس گچی با ستاره ( سطوح افقی کار ) بود که گنبد یا نیم گنبد را از نقطه شروع خیز آن تا نوک گنبد می آراست. معمار – صنعتگران برای ساخت مقرنس با استفاده از شیوه های سنتی بخشی از انحنای طاق را که مناسب بود در اندازه واقعی روی زمین می ساختند و سپس طاقدیس ها را بر اساس انحنای طاق و بخشهای جلو آمده، تورفته و مسطح کار بر روی این انحنا پیاده می کردند. در همه حال، یعنی چه مقرنس با کاشی معرق، با آجر یا با پوسته آیینه ای اجرا می شد مجموعه ساخته شده بوسیله وادارهای چوبی و گچ به سقف اصلی آویزان میشد.

 

وجه تسمیه ی مقرنس

در لغت‌نامه دهخدا بنائی که طاق و اطراف آن پایه و دارای اضلاع است و به ان به فارسی، آهو پای می‌گویند.

بنای بلند مدور و ایوان آراسته و تزئین شده با صورتها و نقوش که بر آن پایه و راه زینه روند، قسمتی از زینت که در اتاقها و ایوانها به شکل‌های گوناگون گچبری کنند، گچبری‌های برجسته بر آستانه خانه چون پای آهو چیز رنگارنگ و نوعی کلاه» و همچنین برای اصطلاح مقرنس کاری آمده‌است «ایجاد گچ‌بری‌های برجسته و آویخته بر سقف خانه. آسمانه ٔخانه را با گچ‌بری‌هائی زینت دادن

 در دائرةالمعارف مصاحب،. نوعی تزیینات بنّایی برجسته که از مشخصات معماری اسلامی شمرده می‌شود و در تزیین قسمت فوقانی دیوارها یا برای مخفی کردن زاویه در انتقال از یک سطح به سطح مجاور آن به کار می‌رفته‌است. کلمهٔ «مقرنس» اسم مفعول «قرنیز» است که از کلمهٔ یونانی «کُرونیس» به معنی «خمیده» گرفته شده است.

فرهنگ سخن، نوعی گچ‌بُری در سقف اتاق‌ها و ایوان‌ها به‌صورتِ پله‌پله و به شکل آویزه‌های قندیل مانند. ویژگی سقف یا ایوانی که دارای چنین گچ‌بُری است.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,750 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 15,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file3_1482444_6647.zip20 MB